Home WiadomościZ kraju Salwatorianie – Więciórka: Wyjątkowe to święta, bo łączą ludzkie serca

Salwatorianie – Więciórka: Wyjątkowe to święta, bo łączą ludzkie serca

Redakcja

W małej, salwatoriańskiej parafii w Więciórce, dnia 29 stycznia, odbyła się – już po raz czwart – Świąteczna Akcja Gorących Serc.  Ks. Dariusz Sikorski SDS wraz z zespołem SAVIOUR zadbali o rozpalenie serc przez wspólne kolędowanie nowo narodzonemu Jezusowi.

Podczas koncertu młodzież zbierała datki na zorganizowanie ferii dla dzieci i młodzieży. Każdy, kto wrzucił datek do skarbonki otrzymał ciastko w kształcie serduszka oraz los na loterię fantową.  Podczas koncertu, spośród 28 różnych ciastek, wybierano najlepszego „Cukiernika Roku 2012”. Tegoroczny tytuł zdobyła werdyktem Komisji Pani Barbara Chaba.

Koncert o godzinie 15.00 rozpoczęli swoim występem gospodarze czyli zespół SAVIOUR. Następnie zaśpiewali: Ewelina Kania, Kinga Zadora i Sylwia Pęcek, a także s. Monika. Wystąpiła także grupa kolędnicza „Koskowianie”, która przedstawiła obrzęd kolędników, oraz zespół „Zbyrcok” z Juszczyna, który zakolędował i przedstawił obrzęd z turoniem.

Na koncercie można było usłyszeć również delikatne głosy scholii „Dotyk Anioła”,  undergroundowe brzmienia „Cabernet Sauvignon” oraz zaprzyjaźnioną już z Więciórką, Sylwię Zelek ze Żmiącej. Swoje umiejętności wokalne mogły zademonstrować również osoby zebrane w kościele.  W trakcie koncertu kolęd i pastorałek dokonano losowania fantów. Niejedno serce mogło się ucieszyć z wylosowanej nagrody.

Całą imprezę zakończył występ zespołu „Vox Nostra” z kolędami w rytmie reggae, bluesa, ska. Był to zastrzyk pozytywnej energii z trakcie trwającego blisko cztery godziny koncertu. Koncert, jak co roku podniósł temperaturę w każdym sercu, co było bardzo potrzebne przy -20. stopniowym mrozie na zewnątrz.
Koncert Gorących Serc był transmitowany przez katolickie radio Ain Karim ze Skomielnej Czarnej (www.radioainkarim.ovh.org).

Opracowały: Małgorzata Kosek, Małgorzata Polaniak

Więcej (zdjęcia) na: www.sds.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda