Home WiadomościZ kraju Salwatorianie z kolejną pomocą humanitarną na Ukrainie!

Salwatorianie z kolejną pomocą humanitarną na Ukrainie!

Redakcja

W poniedziałek 20 lutego br. kolejny konwój z pomocą humanitarną Polskiej Prowincji Salwatorianów dotarł na Ukrainę. Pomoc dla narodu ukraińskiego dostarczył prowincjał ks. Józef Figiel i sekretarz prowincjalny ks. Adam Ziółkowski.

Obecna partia pomocy skierowana była do żołnierzy z naszej parafii w Brzozdowcach oraz miasta Nowy Rozdół. W ramach tego wyjazdu dostarczono m.in. stazy taktyczne, karimaty, kuchenki gazowe, ciepłe ubrania, konserwy, ogrzewacze chemiczne, itp. Szpitalowi w Nowym Rozdole przekazano sprzęt do rehabilitacji, który będzie służył zarówno mieszkańcom miasta jak i rannym żołnierzom, wracającym z frontu. Żołnierzowi z naszej parafii, który jest dowódcą jednostki wojskowej, przekazano samochód terenowy, który będzie służył na wschodzie Ukrainy.

Z kolei Rada Miejska miasta Nowy Rozdół poprosiła o poświęcenie karetki, którą przekazaliśmy lokalnemu szpitalowi niecały rok temu. Karetka ta jest potrzebna żołnierzom z tego miasta na froncie. Po dostosowaniu jej do warunków wojennych, została poświęcona i wspólnie modliliśmy się z żołnierzami i medykami o Bożą opiekę w ich posłudze.

Ponadto prowincjał i sekretarz wzięli udział w pogrzebie żołnierza Sił Zbrojnych Ukrainy, który zginął walcząc w obronie swojej ojczyzny przeciwko rosyjskim agresorom. Pogrzebowi przewodniczył ordynariusz Archidiecezji Lwowskiej, ks. Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki. Wydarzenie to zgromadziło mieszkańców kilku okolicznych miejscowości, którzy chcieli w ten sposób oddać hołd obrońcy ich kraju i pokazać swoją miłość do ojczyzny. W Środę Popielcową nasi współbracia wzięli udział we Mszy Świętej modląc się razem z parafianami z Brzozdowiec. W piątek 24 lutego, w rocznicę wybuchu wojny Rosji z Ukrainą, ks. Józef i ks. Adam modlili się wraz z parafianami w brzozdowieckim sanktuarium. Sprawowali Mszę świętą w intencji pokoju na Ukrainie oraz za poległych obrońców i zmarłych w wyniku działań wojennych. Wyjazd ten był również dobrą okazją aby się spotkać z naszymi współbraćmi, którzy na co dzień pracują w Brzozdowach i Żydaczowie – ks. Damianem Pankowiakiem i ks. Antonim Ziębą.

Dostarczona pomoc została od razu rozdysponowana pomiędzy żołnierzami i ich rodzinami. Zarówno sami obdarowani jak i lokalne władze samorządowe ze wzruszeniem dziękowali za salwatoriańską pomoc. Podkreślali, że salwatorianie od początku wojny bardzo hojnie wspierają mieszkańców Ukrainy, niosąc bardzo konkretną pomoc. Ze swojej strony nasi współbracia zapewniali ich o swojej modlitwie, solidarności i dalszej pomocy potrzebującym. Na szczęście pomimo kilku alarmów przeciwlotniczych, niebo nad Brzozdowcami było spokojne i bezpieczne.

Serdecznie Bóg zapłać dla wszystkich dobrodziejów, którzy swoimi ofiarami pomogli skompletować transport humanitarny! 

Za: www.sds.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda