Home WiadomościZ kraju Salwatorianie: Zakończyła się I edycja Rocznej Drogi Formacji

Salwatorianie: Zakończyła się I edycja Rocznej Drogi Formacji

Redakcja

W środę, 17 kwietnia br. zakończyła się I edycja Rocznej Drogi Formacji dla kapłanów i zakonników, prowadzona przez Salwatorianów w Międzywodziu. W formacji, składającej się z czterech tygodniowych sesji i rekolekcji lectio divina, uczestniczyło w sumie 11 duchownych, w tym 3 misjonarzy przeżywających swój rok sabatyczny (oprócz stałych uczestników do każdej sesji dołączali dodatkowo inni kapłani).

Modlitwa w dynamice lectio divina, wykłady, warsztaty bibliodramy, spotkania braterskie oraz wypoczynek w nadmorskiej miejscowości na Wyspie Wolin wypełniały poszczególne dni formacji.

Pośród podjętych tematów zajęć znalazły się m.in.: „ Tożsamość osoby duchownej oraz wpływ budowanych relacji na jej kształtowanie”; „Uczestnictwo w ubóstwie Chrystusa poprzez przyjęcie własnych ograniczeń”; „Kształtowanie się dojrzałej emocjonalności – rola uczuć w komunikacji i kierownictwie duchowym”; „Duchowość i seksualność – odwaga życia w celibacie”; „Sytuacje kryzysowe i ich znaczenie w rozwoju powołania”, „Odczytywanie i podejmowanie nowych wyzwań ewangelizacyjnych”.

Formacja w Międzywodziu prowadzona jest pod patronatem Komisji Duchowieństwa Konferencji Episkopatu Polski. Kolejna edycja Drogi Formacji rozpocznie się w październiku br.; zapisy i szczegóły na stronie www.drogaformacji.com .

ks. Grzegorz Pomorski SDS

 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda