Home WiadomościZ kraju Salwatoriański Grad Prix w Niepolakanowie

Salwatoriański Grad Prix w Niepolakanowie

Redakcja

Film salwatoriańskiego Studia Katolik – “Biblio, Ojczyzno moja” otrzymał nagrodę GRAND PRIX, na XXVIII Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów „Niepokalanów 2013”. Nagrodę ufundowaną przez Telewizję Polską S.A. otrzymał za jasne pokazanie przesłania przypominającego katolikom o obowiązku pogłębienia swojej wiary: wchodzenia w głąb swojej duszy i tą drogą weryfikacji stosunku do swojego życia – a wówczas umiejętność nauczania innych.

Podczas przekazywania nagrody przewodniczący Jury, Antoni Zięba podkreślał, że konieczne było docenienie nagrodą Grand Prix filmu “Biblio, Ojczyzno moja” za mistrzowsko zrealizowane przesłanie.

„Ci, którzy czytają Pismo Święte i żyją Słowem Bożym mogą sobie podarować oglądanie tego filmu, bo jest on o Słowie Bożym, którego nie trzeba im przedstawiać. „Biblio, Ojczyzno moja”jest wspaniałym dowodem na to że Słowo Boże samo potrafi działać i zdobywać nagrody” – powiedział br. Leszek Szura SDS – dyrektor Studia Katolik, współtwórca filmu, podczas odbierania nagrody. Dziękował pani Marioli Kłos za reżyserię i scenariusz oraz szczególnie ks. Krzysztofowi Wonsowi SDS, który przeprowadził wszystkie wywiady do filmu, i był inspiratorem jego powstania.

Inauguracja XXVIII Międzynarodowego Katolickiego Festiwalu Filmów i Multimediów „Niepokalanów 2013” odbyła się 11 kwietnia podczas Targów Wydawców Katolickich w Warszawie. Festiwal zakończył się 11 maja w Niepokalanowie. Na festiwal zgłoszono 158 filmów z 13 krajów: Białorusi, Filipin, Hiszpanii, Indii, Indonezji, Izraela, Łotwy, Madagaskaru, Rosji, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Włoch i Polski, w następujących kategoriach: filmy fabularne, dokumentalne, edukacyjne, amatorskie i programy telewizyjne. Ponadto zgłoszono 42 programy radiowe, 20 programów multimedialnych, oraz strony internetowe.

Za: www.studio.katolik.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda