Home WiadomościZ kraju Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Strzelcach Wielkich

Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Strzelcach Wielkich

Redakcja

Kościół w Strzelcach Wielkich został ogłoszony Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej. Uroczystość nadania tytułu odbyła się 12 sierpnia z udziałem Prymasa Polski abp Józefa Kowalczyka, bp diec. tarnowskiej Andrzeja Jeża oraz delegacji ojców paulinów na czele z o. generałem Izydorem Matuszewskim.

Obecna była również delegacja Fundacji Parafii Strzelce Wielkie z Chicago oraz Jan Jaworski, konfrater Zakonu Paulinów, działacz polonijny z Chicago.

W poniedziałek, 13 sierpnia z dziękczynieniem za to doniosłe wydarzenie na Jasną Górę przybyła delegacja z parafii wraz z proboszczem ks. Stanisławem Tabisiem i grupą polijną z Chicago.

„Dzisiaj przyjechaliśmy, żeby być choć przez chwilę na Jasnej Górze, pomodlić się, podziękować Matce Najświętszej za opiekę nad parafią, bo można powiedzieć, że się urodziło ‘nowe dziecko maryjne’ na ziemi polskiej. Cieszymy się, że na uroczystości byli obecni ojcowie paulini z ojciem generałem na czele” – mówi Jan Jaworski.

„Matka Boża Strzelecka od prawie 400 lat była otoczona kultem w starej świątyni z XVIII w. Z chwilą wybudowania nowego kościoła, słynący łaskami obraz został do niego przeniesiony” – powiedział ks. Stanisław Tabiś, i wyraził radość, że świątynia stała się sanktuarium, które jednoczy parafian i coraz częściej przybywających pielgrzymów.

Nowy kościół został zbudowany bardzo szybko – w niespełna sześć lat. Ks. Stanisław Tabiś, proboszcz w Strzelcach Wielkich przyznał, że kościół nie powstałby bez ogromnego wsparcia Polaków z USA.

Kościół w Strzelcach Wielkich to 28. sanktuarium w diecezji tarnowskiej. Najbardziej znane z nich znajdują się w Tuchowie, Okulicach, Bochni, Szczepanowie oraz Odporyszowie.

o. Stanisław Tomoń
BPJG / mn

Za: Biuro Prasowe Jasnej Góry.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda