Home WiadomościZ kraju Sercanie: Odwiedziny Matki w Krakowie

Sercanie: Odwiedziny Matki w Krakowie

Redakcja

Rok 2017, w którym obchodzimy 70-lecie Polskiej Prowincji rozpoczął się w sposób symboliczny. Do Domu Macierzystego naszej prowincji przybyła kopia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, peregrynująca po męskich klasztorach w Polsce. Pozostała w naszej wspólnocie wyjątkowo długo, bo od 4 do 7 stycznia, dając okazję do przedłużonej modlitwy.

Obraz został odebrany we wspólnocie oo. Redemptorystów w krakowskim Podgórzu. Trzyosobowa delegacja Sercanów przywiozła obraz przed kościół parafialny w Krakowie. W uroczystej procesji, w której znaleźli się członkowie wspólnoty zakonnej i parafianie, wniesiono wizerunek do świątyni. Po nabożeństwie maryjnym rozpoczęła się Msza święta konwentualna pod przewodnictwem przełożonego ks. Grzegorza Piątka, który w homilii wskazał na znaczenie osób, które prowadzą nas do Jezusa. Po Eucharystii obraz – w asyście domowników – został przeniesiony do kaplicy domowej.

Dni nawiedzenia Pamiątki Jasnogórskiej były okazją do wzmożonej modlitwy za wspólnotę, parafię, prowincję, dobroczyńców oraz chorych współbraci. Zakonnicy, ale również goście i pracownicy Domus Mater oraz narzeczeni przybyli na kurs przedmałżeński, uczestniczyli w Liturgii godzin, nabożeństwach maryjnych, Mszach świętych oraz różańcu odmawianym w porze Apelu Jasnogórskiego. W sobotę obraz został przekazany współbraciom ze wspólnoty wydawniczej.

Był to niewątpliwie czas łaski. Obecność Matki wniosła wiele radości i pokoju, umocniła ufność i dążenie do realizacji powołania. W krakowskiej wspólnocie bardzo mocno wybrzmiały słowa kard. Stefana Wyszyńskiego zapisane w dedykacji na odwrocie peregrynującej ikony: „Przyjmijcie mnie w Waszym Betlejem zakonnym jako Dziewicę Wspomożycielkę i Świętą Bożą Rodzicielkę, która dała światu Syna Bożego, a Waszym Gospodom zakonnym chce dać synów, w licznych powołaniach, ku Radości Waszej, ku Chwale Bożej, ku wzrostowi Kościoła Chrystusowego! Będę dla Was Matką niezwykle płodną, będę Waszym Pokojem i Miłością, będę Waszym Bogactwem i Mądrością, Waszym Rozrostem i Wytrwaniem”.

[Do wiadomości podał ks. Grzegorz Piątek SCJ]

Więcej (zdjęcia) na: www.sercanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda