Home WiadomościZ kraju Sercanie: Pilszczyńskie serce dla Irpina

Sercanie: Pilszczyńskie serce dla Irpina

Redakcja

Sercańscy współbracia posługujący w ukraińskim Irpiniu mogą liczyć na wsparcie ze strony pliszczyńskiej wspólnoty, w którą zaangażowali się nie tylko sami współbracia, ale przede wszystkim parafianie z Bobrowic i Krosna Odrzańskiego oraz przyjaciele związani z tymi wspólnotami.

Podczas zbiórki, zorganizowanej przez dwie wspomniane parafie – w Bobrowicach i Krośnie Odrzańskim, udało się zebrać wszystko, co potrzebne jest dla miasta zbombardowanego przez Rosjan. Do tej pory do celu wyruszyły trzy transporty darów, wśród których znalazły się: żywność, koce, śpiwory, lekarstwa, ubrania oraz środki higieniczne i chemiczne. W najbliższym czasie planowane jest zorganizowanie jednego lub dwóch transportów z darami, które pozostały i oczekują na wysłanie ze względu na niewystarczającą ilość miejsca w dotąd wysłanych transportach.

Parafianie z dwóch wspomnianych wspólnot po zebraniu darów nie mieli możliwości przerzucenia ich za wschodnią granicę, wskutek czego powstała idea, aby właśnie w Pliszczynie zmagazynowane zostało zebrane wsparcie i by mieszkańcy podlubelskiej parafii znaleźli sposób na przesłanie darów do Irpinia. Tak też się stało!

Cieszymy się, że możemy wspierać naszych braci w wierze zza wschodniej granicy. Niech dobro dzieje się dalej, a my nie ustajemy w modlitwie o pokój.

Biuro Prasowe Prowincji Polskiej Zgromadzenia Księży Sercanów

Za: www.sercanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda