Sercanie: spotkanie duszpasterzy i kapelanów 2018

Tegoroczne spotkanie sercańskich duszpasterzy i kapelanów odbyło się we wtorek, 13 listopada 2018 r. w klasztorze w Stopnicy. Księża zaangażowani w duszpasterstwo parafialne jako proboszczowie oraz kapelani szpitalni i sióstr zakonnych uczestniczyli we wspólnej Eucharystii oraz od strony teoretycznej i praktycznej pochylali się nad niektórymi zagadnieniami posługi duszpasterskiej.

Jako gość specjalny zaproszony był o. dr Andrzej Makowski CSsR, prefekt Tirocinium Pastoralnego Prowincji Warszawskiej Redemptorystów w Lublinie, wykładowca homiletyki w Wyższym Seminarium Duchownym Redemptorystów w Tuchowie oraz ceniony misjonarz i rekolekcjonista w Polsce i za granicą. Przybliżył on uczestnikom spotkania dwa zagadnienia: o formowaniu uczniów-misjonarzy w mocy Ducha Świętego oraz o duszpasterstwie ukierunkowanym na Eucharystię i świętowanie niedzieli.

Swoje wystąpienia przedstawili również: ks. Karol Milewski SCJ z Grupy Profeto, ks. Piotr Chmielecki SCJ z Sekretariatu Misji Zagranicznych oraz ks. Jacek Szczygieł SCJ z Sekretariatu Powołaniowego. Na koniec głos zabrał ks. Sławomir Knopik SCJ, wikariusz prowincjalny. Podczas spotkania była również okazja do podzielenia się uwagami i propozycjami dotyczącymi sercańskiego zaangażowania duszpasterskiego. Całość prowadził ks. Florian Gruca SCJ, proboszcz parafii Matki Bożej Fatimskiej w Krakowie.

ks. Franciszek Wielgut SCJ

Źródło i więcej zdjęć: http://nowicjat.scj.pl/strony/spotkanie-duszpasterzy-i-kapelanow

Za: www.scj.pl