Home WiadomościZ kraju Sercanie – Warszawa: Zjazd Grupy Misjonarzy i rekolekcjonistów

Sercanie – Warszawa: Zjazd Grupy Misjonarzy i rekolekcjonistów

Redakcja

24 września, w Domu Prowincjalnym w Warszawie przy ul. Łowickiej 46, odbył się doroczny zjazd grupy misjonarzy i rekolekcjonistów krajowych. W czasie spotkania dokonano wyboru nowego dyrektora misji krajowych sercanów, którym został ks. Tadeusz Gniewek. Wybrano także nowego zastępcę i zarząd sekretariatu misji oraz rozmawiano o nowych wyzwaniach.

Spotkanie misjonarzy rozpoczęła uroczysta Eucharystia w domowej kaplicy. Organizatorem spotkania był ks. Tadeusz Gniewek, pełniący od czasu śmierci w czerwcu tego roku ks. Macieja Moskwy obowiązki dyrektora misji krajowych.

– Zamknął się wtedy pewien okres naznaczony przez sylwetkę i styl pracy długoletniego dyrektora misji krajowych – mówił ks. Dariusz Salamon wikariusz prowincjalny w czasie Mszy św. W kazaniu nawiązał do historii życia ks. Macieja Moskwy, wspominał jego zaangażowanie w pracę misjonarską, troskę o warsztat głoszonego słowa, oraz zabiegi zmierzające do popularyzowania sercańskiego zaangażowania w pracę rekolekcyjno-misyjną w diecezjach i parafiach polskich. – Był jednym z najdłużej pełniących posługę dyrektora misji krajowych – zaznaczył wikariusz prowincjalny.

W dalszej części zjazdu miało miejsce spotkanie z wikariuszem prowincjalnym, który przedstawił zebranych misjonarzom informacje dotyczące aktualnych wydarzeń w Polskiej Prowincji Księży Najśw. Serca Jezusowego, a następnie miał miejsce wybór nowego dyrektora i zarządu. W wyniku przeprowadzonego głosowania nowym dyrektorem został ks. Tadeusz Gniewek, a jego zastępcą ks. Zdzisław Płuska. W skład zarządu sekretariatu misji krajowych weszli ks. Jerzy Wełna oraz ks. Zenon Siedlarz.

Doroczne spotkanie misjonarzy zakończyło sprawozdanie nowego dyrektora z działalności rekolekcyjno-misyjnej w minionym okresie i zapoznanie z nowymi wyzwaniami stającymi przed grupą misjonarzy krajowych.

ZP

Za: www.sercanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda