Home WiadomościZ kraju Serpelice: Golgota Młodych 2012 – Respiracja

Serpelice: Golgota Młodych 2012 – Respiracja

Redakcja

Pod koniec wakacji – ostatnie dni sierpnia – już od pięciu lat odbywa się spotkanie Golgota Młodych w Serpelicach nad Bugiem. Jest to czas pięciu dni wspólnego przebywania na modlitwie i trwaniu w autentycznej wspólnocie pokoju i radości. Golgota młodych stała się dla nas wszystkich miejscem głębokiego spotkania z Jezusem Chrystusem, spotkaniem, które potrafi odmienić nasze życie.

Golgota Młodych jest miejscem gdzie młodzi ludzie choć nie tylko oni, mogą w sprzyjającej atmosferze skupienia przeżyć prawdzie rekolekcje, gdzie mogą spojrzeć na swoje życie z innej perspektywy. Pomocą są tutaj konferencje, świadectwa, liturgia, modlitwa, adoracja, ale także przepiękne nabożeństwa wieczorne, które stają się Misterium spotkania z żywym Bogiem. Wszystkiego dopełnia pięknie śpiewająca schola, tworząc klimat modlitwy i wyjątkowości. Spotkanie w malowniczych Serpelicach to nie tylko modlitwa, ale to także czas budowania przyjaźni i trwaniu we wspólnocie.

Golgota Młodych gromadzi ludzi poszukujących, jest otwarta na każdego kto chce i podejmuje poszukiwanie własnego celu i sensu życia. W budowaniu tej atmosfery braterstwa pomagają nam koncerty (FPS, Maleo Reagge Rockers. Czarna Maba, New Life’ M, 40+30/70 itd.), rożnego rodzaju tańce i zabawy, właściwe każda liturgia staje się czasem uwielbiania Boga. Młodzi ludzie mają możliwość także dzielenia się problemami, rozmowy czy to w grupach czy z kapłanami, osobami konsekrowanymi lub animatorami. Golgota Młodych stawia sobie za zadanie pomoc w odnalezieniu prwdziwego osobowego Boga oraz odpowiedź na najtrudniejsze pytania związane często z problemami w rodzinie lub z własnym cierpieniem. Dlatego Serpelice na Bugiem są najlepszym miejscem, oddalonymi od miasta z piękną przyrodą ogromną przestrzenią i malowniczym folklorem wschodu Polski. W zeszłym roku przyjechało ok 700 osób niemal z całej Polski, pomagało im 50 kapłanów, barci i sióstr zakonnych. Większość młodych było w wieku licealno-studenckim.

Golgota Młodych jest także wydarzeniem kulturalnym, ponieważ podczas przygotowań pracowało wielu artystów: muzyków, plastyków, grafików i florystów, przygotowujących całą zewnętrzną stronę spotkania. Stroną muzyczną zajmuje się Robert Cudzich znany gitarzysta New Life’M wraz z wokalistką Anną Szają. W zeszłym roku mogliśmy podziwiać pokaz ogni wpleciony w misterium nadbużańskie, gdzie Bugiem przypłynął 5 m krzyż San Damiano oraz została wystawiona, krótka sztuka teatralna na wzgórzu Kalwarii Podlaskiej. Uczestnicy mieli możliwość także przebywania w specjalnym miasteczku misyjnym na polu namiotowym, gdzie mogli spotkać się z misjonarzami, przymierzyć stroje z Afryki, zobaczyć zdjęcia. Wszystko to dzięki licznym zgromadzeniom zakonnym oddającym się misjom.

W organizację są nie tylko zaangażowani Braci Mniejsi Kapucyni, ale także inne zgromadzenia i zakony.

Poza tym otrzymaliśmy wsparcie od starosty powiatu łosickiego p. Czesława Gizińskiego oraz wicestarosty p. Mariusza Kucewicza, wójta Gminy Sarnaki p. Andrzej Lipka, prezydenta miasta Białej Podlaskiej oraz centrum zarządzania kryzysowego z Łosic p. Romanowi Kasprowiczowi, mazowieckiej Chorągwi ZHR, Ochotniczej Straży Pożarnej z Serpelic i Platerowa, osób związanych z Ośrodkiem Apostolstwa Trzeźwości w Zakroczmiu, wolontariuszy bezdomnych z Kuchni dla Ubogich w Warszawie i Towarzystwa Charytatywnego im. Świętego Ojca Pio, Fundacji Kapucyńskiej, Stowarzyszeniu Przyjaciół Parafii Poczekajka oraz wielkiej liczby młodzieży z naszych klasztorów.

Tekst i materiały graficzne pochodzą ze strony:

www.golgotamlodych.ofmcap.pl – tutaj również znajdziesz szczegółowe informacje.

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda