Home WiadomościZ kraju Sesja formacyjna online z klasztoru Sióstr Wizytek w Warszawie

Sesja formacyjna online z klasztoru Sióstr Wizytek w Warszawie

Redakcja

Od 09.02.2022 roku 29.06.2022 roku, w każdą drugą, trzecią i czwartą środę miesiąca o godzinie 14.00, odbywać się będzie online sesja formacyjna „Vita consecrata” dla sióstr klauzurowych, na żywo prowadzona z klasztoru Sióstr Wizytek przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Głównym tematem tych pięciu miesięcy będą, jak wskazują organizatorzy „Źródła wiary” (nauka Kościoła, Biblia i Tradycja).

Za inicjatywą stoi Instytut Papieża Jana Pawła II w Warszawie (https://ipjp2.pl/), który zgodnie ze swoją misją opracował projekt formacji duchowej dla sióstr z klasztorów kontemplacyjnych, proponując jego ogólnopolską odsłonę. Projekt został nazwany „Vita Consecrata” w nawiązaniu do posynodalnej adhortacji apostolskiej Ojca Świętego Jana Pawła II o życiu konsekrowanym.

Jak napisała redaktor prowadząca projektu, p. Marta Świerczek, „Mamy nadzieję, że Drogie Siostry in Christo przyjmą z życzliwością i zainteresowaniem nasz pomocny projekt i znajdą w nim dla siebie pożytki duchowe. Do udziału w projekcie Vita Consecrata zaprosiliśmy wytrawnych i kompetentnych konferencjonistów. Projekt realizujemy w ścisłej współpracy z warszawskim klasztorem Sióstr Wizytek. Liczymy bardzo na kontakt z nami, na przesyłanie uwag, opinii, sugestii interesujących tematów, a jeśli trzeba także na kontakt osobisty z Księżmi konferencjonistami. Załączamy szczegółowy program cyklu konferencji Vita Consecrata” (szczegółowy program sesji formacyjnej „Vita consecrata” można znaleźć: https://www.zyciezakonne.pl/wydarzenia/zaproszenie-dla-siostr-klauzurowych-na-wspolna-sesje-formacyjna-instytutu-papieza-jana-pawla-ii-w-warszawie-i-klasztoru-siostr-wizytek/).

Prelegentami będą: nauka Kościoła – misjonarze oblaci MN z klasztoru w Warszawie – druga środa miesiąca (o. o. dr Roman Tomanek OMI, Robert Wawrzeniecki OMI i dr. Sebastian Wiśniewski OMI), Biblia – ks. prał. Grzegorz Michalczyk, krajowy duszpasterz środowisk twórczych – trzecia środa miesiąca oraz Tradycja – ks. prof. dr. hab. Józef Naumowicz – czwarta środa miesiąca.

Jak wynika z zapowiedzi Instytut Papieża Jana Pawła II w Warszawie ma dalsze plany w tej materii. Dlatego redaktor projektu, zachęcając do kontaktu, pisze też: „Drogie Siostry in Christo w ten sposób możemy wspólnie stworzyć następny projekt formacyjny. Instytut Papieża Jana Pawła II jest gotów na zorganizowanie takiego projektu po okresie wakacyjnym”.

Spotkania będą się odbywały online na platformie MSTeams. Zgłoszenia prosimy kierować na adres mailowy: [email protected]. Instrukcja logowania wraz z linkiem do logowania zostanie przesłana w odpowiedzi na otrzymane zgłoszenie. W razie problemów i wątpliwości prosimy kontaktować się od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 16.00 pod nr. tel. 22 2131190, wew. 101 lub. tel. kom. 728917519.

Na podstawie materiałów dostarczonych przez Instytut Papieża Jana Pawła II w Warszawie.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda