Home WiadomościZ kraju Sesja franciszkańska: Tajemnica Oblicza Bożego

Sesja franciszkańska: Tajemnica Oblicza Bożego

Redakcja

Około 80 osób wzięło udział w Sesji franciszkańskiej zatytułowanej „Tajemnica Oblicza Bożego”, która odbyła się w sobotę, 9 kwietnia 2022 r. w Auli bł. Jakuba Strzemię przy ul. Franciszkańskiej 4 w Krakowie.

Podczas Sesji franciszkańskich podejmowane są tematy z duchowości, inspirowane osobą i dziełem św. Franciszka oraz innych świętych franciszkańskich. Organizatorami spotkania byli: Wyższe Seminarium Duchowne Franciszkanów im. św. Maksymiliana M. Kolbego oraz Instytut Studiów Franciszkańskich.

Konferencję otworzył i poprowadził o. Mariusz Orczykowski OFMConv, rektor franciszkańskiego seminarium.

Jako pierwszy głos zabrał o. dr Paweł Paszko OFMCap, biblista, wykładowca Pisma Świętego. Wychodząc od słów „Ujrzymy Go takim, jakim jest” (1J 3,2), przedstawił fragmenty z Biblii mówiące o Bożym obliczu. Jako drugi o obliczu Chrystusa w pobożności i sztuce franciszkańskiej opowiedział o. dr Cyprian Moryc OFM, teolog i historyk sztuki.

Po przerwie kawowej o obliczu Bożym jako zapomnianym elemencie duchowości franciszkańskiej mówił o. dr Andrzej Zając OFMConv, teolog i znawca franciszkanizmu. Następnie odbyła się część dyskusyjna, której moderatorem był o. Piotr Bielenin OFMConv, dyrektor ISF.

Po zakończonej sesji w Bazylice św. Franciszka z Asyżu miała miejsce Msza Święta pod przewodnictwem wikariusza Prowincji św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię, o. Mariusza Kozioła OFMConv.

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda