Home WiadomościZ kraju Setny numer „Życia Konsekrowanego”

Setny numer „Życia Konsekrowanego”

Redakcja

W tych dniach ukazał się setny numer „Życia Konsekrowanego”. Tym razem redaktorzy pisma zdecydowali się na temat „Celebracja wiary”, związany bezpośrednio z ogłoszonym przez Benedykta XVI Rokiem Wiary. Redaktor pisma ks. prof. Kiciński tak uzasadnił wybór tematu „My konsekrowani jesteśmy w sposób szczególny powołani do stawania się świadkami Bożej obecności w dzisiejszym świecie. Mamy być, za przykładem św. Teresy z Lisieux, miłością w sercu Kościoła, który jest nasza Matką”.

Dwudziestoletnia egzystencja czasopisma klaretynów związana jest z wielkim wysiłkiem organizacyjnym i intelektualnym. Bez niego nie byłoby możliwe wydanie stu numerów pisma poruszającego tematykę życia konsekrowanego.

Należy wyrazić ogromną wdzięczność Redaktorom „Życia Konsekrowanego” oraz polskiej prowincji Misjonarzy Klaretynów za wytrwałość i konsekwencję w rozwijaniu tego dzieła, ważnego dla wszystkich osób konsekrowanych w Polsce.

Redakcja 


„Życie Konsekrowane” jest czasopismem teologicznym, wydawanym pod redakcją ks. prof. Jacka Kicińskiego przez wydawnictwo „Palabra” Księży Klaretynów. Ten dwumiesięcznik poświęcony jest rozwijaniu i popularyzacji teologii życia konsekrowanego.

Ukazuje się regularnie od 1993 roku. Czasopismo porusza problematykę teologii konsekracji, charyzmatu, powołania, rad ewangelicznych, teologii wspólnoty, misji-posłania, profetycznego wymiaru życia według rad ewangelicznych, roli życia konsekrowanego we współczesnym świecie, i in.

Lektura pisma jest bardzo dobrą pomocą do osobistego wzrostu duchowego, formacji – zarówno na poziomie początkowym, jak i permanentnej, jak też swoistym forum wymiany myśli, doświadczeń i świadectwa w duchowej mozaice charyzmatów, którymi żyje Kościół święty.

Autorami współpracującymi z „Życiem Konsekrowanym” są przedstawiciele różnych wspólnot życia konsekrowanego (męskich i żeńskich) oraz głównych teologicznych ośrodków naukowych w Polsce (KUL, UKSW, UPJPII, PWT i in.). Periodyk posiada akredytację przy Komitecie Badań Naukowych.

Za: www.palabra.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda