Home Wiadomości “Siewca nadziei”

“Siewca nadziei”

Redakcja

“Siewca nadziei” to nowy film o życiu i pracy o. Mariana Żelazka, ojca trędowatych w indyjskim świętym mieście Puri. W lutym 2018 roku oficjalnie rozpoczął się proces beatyfikacyjny misjonarza.

Dokument w reżyserii Andrzeja Biernackiego, zrealizowany w 100. rocznicę urodzin o. Mariana, dostępny już jest na DVD.

Podstawowym zadaniem misjonarza jest głosić Dobrą Nowinę, pomagać ludziom odnajdywać nadzieję i przywracać godność– czytamy w opisie filmu. – Niewątpliwie o. Marian Żelazek SVD, który 56 lat pracował w Indiach, takim był misjonarzem był. Nim jednak zaczął zasiewać nadzieję wśród tych, do których został posłany, najpierw sam musiał ocalić własną nadzieję w czasie pięciu okrutnych lat spędzonych w obozach koncentracyjnych. O bogatym życiu misjonarza trędowatych, kandydata do pokojowej Nagrody Nobla i – jak wierzymy – przyszłego świętego, opowiada ten film, który powstał w 100-lecie jego urodzin.

W filmie o ojcu Marianie opowiadają członkowie jego rodziny (siostra i siostrzenica misjonarza), a także ludzie, którzy z nim się spotkali i przez wiele lat współpracowali, m. in. Anna Pietraszek – dziennikarka i autorka filmów o ojcu Marianie, Małgorzata Kosarzecka – kustosz pamięci o ojcu Marianie, Anna Tarajkowska – stomatolog pomagająca w kolonii trędowatych w Puri, była prezes Fundacji Redemptoris Missio współpracującej z misjonarzem, o. Henryk Kałuża SVD i inni.

Jako bonus na DVD znalazła się jeszcze animacja “Człowiek z żelazka” przygotowana przez uczniów Zespołu Szkół im. o. Mariana Żelazka z Chludowa oraz piosenka w wykonaniu artystów Teatru A oparta na tekście modlitwy o. Mariana.

Film wydany został przez Referat Misyjny z Pieniężna w serii “Videoteka Misjonarzy Werbistów”. Zamawiać go można w Dziale Kolportażu Referatu Misyjnego z Pieniężna (zob. www.pomocmisjom.werbisci.pl) oraz sklepie internetowym Wydawnictwa VERBINUM (www.verbinum.pl).

Za: werbisci.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda