Home WiadomościZ kraju Siostry elżbietanki z zawierzeniem

Siostry elżbietanki z zawierzeniem

Redakcja

Ok. 40 Sióstr Elżbietanek z Prowincji Wrocławskiej przybyło w sobotę, 24 listopada na Jasną Górę, by zawierzyć swoje zgromadzenie zakonne Niepokalanemu Sercu Maryi. 
„W naszym zgromadzeniu w sposób szczególny czcimy Najświętsze Serce Jezusa i Niepokalane Serce Maryi, jest to dla nas bardzo ważny kult, i z natchnienia Duch Świętego stało się, że pragniemy w tym trudnym okresie dla świata, naszej Ojczyzny, ale i dla Kościoła, na nowo, jako wspólnota zakonna, oddać się Maryi, aby z jeszcze większą żarliwością, gorliwością i świeżością służyć Bogu i Jego Kościołowi” – wyjaśnia s. Maria, elżbietanka z Prowincji Wrocławskiej. 

„Siostry elżbietanki posługują ludziom wyrzuconym na margines życia społecznego, wszystkim potrzebującym chorym w ich własnych domach, cierpiącym, samotnym ludziom, bezdomnym, ubogim, również dzieciom i młodzieży w domach dziecka” – wylicza s. Maria. 

Siostry modliły się podczas Mszy św. oprawionej w Kaplicy Cudownego Obrazu o godz. 9.30. Eucharystii przewodniczył o. Mariusz Tabulski, definitor generalny Zakonu Paulinów, który w homilii mówił: „Siostry elżbietanki składają tutaj tekst swojego Aktu Zawierzenia, chcą odkryć na nowo świeżość zawierzenia, żeby oddawać przez ręce Matki Bożej Jezusowi to wszystko, co jest najtrudniejsze, bo łatwo oddać rzeczy, które są radością i zwycięstwem, ale oddać to wszystko, co jest niezrozumiałe i co jest za trudne, to oddać, jest wielokrotne najtrudniejsze”. 

W programie jasnogórskiego spotkania znalazły się także konferencja i Adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 16.15 w Kaplicy Matki Bożej siostry odmówiły Różaniec, na zakończenie którego złożyły Akt Zawierzenia swojej prowincji

o. Stanisław Tomoń 
BPJG/ es 

Za: www.jasnagora.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda