Home WiadomościZ kraju Siostry Misjonarki Świętej Rodziny przekazały relikwie bł. Bolesławy Lament do toruńskiego sanktuarium

Siostry Misjonarki Świętej Rodziny przekazały relikwie bł. Bolesławy Lament do toruńskiego sanktuarium

Redakcja

Do sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II trafiły relikwie bł. Bolesławy Lament. Uroczystej Mszy św. przewodniczył dyrektor i założyciel Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

Bł. Bogusława Lament troszczyła się o jedność chrześcijan i o zachowanie wiary i miłość do ojczyzny, zwłaszcza wśród katolików żyjących na Wschodzie. Jej misje kontynuuje dziś założone przez nią zgromadzenie sióstr Misjonarek Świętej Rodziny.

– Czynimy to przede wszystkim przez nauczanie, wychowanie, zakładamy własne szkoły, przedszkola, świetlice. Większość sióstr pracuje jako katechetki, ale też włączmy się w duszpasterstwo akademickie. Prowadzimy obozy ewangelizacyjne, rekolekcje, warsztaty – mówiła przełożona generalna sióstr Misjonarek Świętej Rodziny s. Weronika Mackiewicz.

Siostry każdego dnia – tak jak ich założycielka – modlą się o jedność Kościoła – podkreśliła s. Tomira Brzezińska.

– Jan Paweł II beatyfikował Bogusławę Lament w 1991r. w Białymstoku i wtedy powiedział, że ona stała się inspiratorką ekumenizmu w swoim życiu poprzez miłość. Czyli jednoczyła kochając – wskazała s. Tomira Brzezińska.

Bo tak czynią święci – wskazał dyrektor i założyciel Radia Maryja o. dr Tadeusz Rydzyk. Świętość to bowiem otwarte serce dla Pana Boga – mówił.

– My wszyscy też do końca dla Pana mamy żyć i ewangelizować. Nie wolno mówić: „Ja już jestem starszy”. Nie, do końca, jak Jan Paweł II. Tak czynią święci – zaznaczył dyrektor Radia Maryja.

Siostry Misjonarki Świętej Rodziny przekazały dziś do sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II relikwie swojej założycielki.

TV Trwam News/RIRM

Za: www.radiomaryja.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda