Siostry Misjonarki Świętej Rodziny przekazały relikwie bł. Bolesławy Lament do toruńskiego sanktuarium

Do sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II trafiły relikwie bł. Bolesławy Lament. Uroczystej Mszy św. przewodniczył dyrektor i założyciel Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

Bł. Bogusława Lament troszczyła się o jedność chrześcijan i o zachowanie wiary i miłość do ojczyzny, zwłaszcza wśród katolików żyjących na Wschodzie. Jej misje kontynuuje dziś założone przez nią zgromadzenie sióstr Misjonarek Świętej Rodziny.

– Czynimy to przede wszystkim przez nauczanie, wychowanie, zakładamy własne szkoły, przedszkola, świetlice. Większość sióstr pracuje jako katechetki, ale też włączmy się w duszpasterstwo akademickie. Prowadzimy obozy ewangelizacyjne, rekolekcje, warsztaty – mówiła przełożona generalna sióstr Misjonarek Świętej Rodziny s. Weronika Mackiewicz.

Siostry każdego dnia – tak jak ich założycielka – modlą się o jedność Kościoła – podkreśliła s. Tomira Brzezińska.

– Jan Paweł II beatyfikował Bogusławę Lament w 1991r. w Białymstoku i wtedy powiedział, że ona stała się inspiratorką ekumenizmu w swoim życiu poprzez miłość. Czyli jednoczyła kochając – wskazała s. Tomira Brzezińska.

Bo tak czynią święci – wskazał dyrektor i założyciel Radia Maryja o. dr Tadeusz Rydzyk. Świętość to bowiem otwarte serce dla Pana Boga – mówił.

– My wszyscy też do końca dla Pana mamy żyć i ewangelizować. Nie wolno mówić: „Ja już jestem starszy”. Nie, do końca, jak Jan Paweł II. Tak czynią święci – zaznaczył dyrektor Radia Maryja.

Siostry Misjonarki Świętej Rodziny przekazały dziś do sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II relikwie swojej założycielki.

TV Trwam News/RIRM

Za: www.radiomaryja.pl