Siostrzane spotkanie w Szczytnie

W dniach 11 – 14 kwietnia br. w klasztorze Mniszek Klarysek Kapucynek w Szczytnie odbyło się spotkanie Opatek i Delegatek wszystkich polskich klasztorów Zakonu Klarysek.

W naszym domu gościłyśmy siostry z Przasnysza, Ostrowa Wielkopolskiego, Krakowa, Brwinowa i Wykrotu.

Był to czas wspólnej modlitwy, rozmów na ważne dla nas tematy, takie jak proces tworzenia Federacji czy praca nad rewizją naszych Konstytucji, a także wzajemnego poznawania się i zacieśniania siostrzanych więzi.

W piątkowe przedpołudnie gościłyśmy br. Przemysława Kryspina, Asystenta Prowincjalnego klasztorów związanych z Warszawską Prowincją Kapucynów. W siostrzano – braterskim gronie zastanawialiśmy się nad możliwościami pogłębienia wzajemnych relacji między Pierwszym a Drugim Zakonem, aby coraz pełniej odkrywać, że nasze życie stanowi „dwa oblicza tego samego charyzmatu” (w nawiązaniu do Listu Okólnego Generała Zakonu z 25 marca 2017 r.).

Miałyśmy również możliwość pomodlić się wspólnie przy grobie naszej śp. Siostry Konrady, dziękując Bogu za świadectwo sióstr, które nas poprzedziły i uczyły nas, jak żyć do końca w wierności naszej formie życia.

Ten czas spędzony razem był również okazją do wielu rozmów, dzielenia się radościami i troskami, a także wzajemnego świadectwa, jak wielkim dobrodziejstwem jest nasze powołanie.

s. Zuzanna, Szczytno

Za: www.kapucyni.pl