Home WiadomościZ kraju Skarby po świętych jezuitach

Skarby po świętych jezuitach

Redakcja

W ostatnich tygodniach dziennikarz Luca Pirola przedstawił w filmach video sylwetki niektórych jezuitów, którzy w różnych momentach historii Towarzystwa Jezusowego wyróżniali się jakością swojego życia i zaangażowania w powierzoną im misję.

Gdy Luca Pirola odwiedził po raz pierwszy pomieszczenie w Kurii Generalnej w Rzymie, którego ściany pokryte są obrazami świętych jezuitów, postanowił poznać ich lepiej. Nawiązał kontakt z Postulatorem ds. Kanonizacyjnych Towarzystwa Jezusowego ojcem Pascualem Cebollada. On natomiast wskazał mu te postaci wybitnych jezuitów, które mogą mieć dziś szczególne znaczenie. Włoski dziennikarz zainteresował się nimi i przedstawił ich w serii wywiadów, które można obejrzeć w internecie.

Wszystkie odcinki znajdują się pod tym LINKIEM.

Postulator otworzył również drzwi do szaf, które kryją „skarby”, czyli dokumenty sprzed wielu lat przechowywane w archiwach jego sekretariatu.

Warto obejrzeć krótkie spotkanie dziennikarza z ojcem Pascualem. Mimo, że rozmawiają między sobą po włosku, to obrazy ukazujące skarby przechowywane w Kurii Generalnej robią wrażenie nawet na nieznających tego języka. Można także włączyć napisy w języku angielskim, hiszpańskim lub francuskim. Zachęcamy do obejrzenia.

Za: www.jezuici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda