Home WiadomościZ kraju Skoczów: figurki bł. Edmunda Bojanowskiego pomagają w budowie domu dla niepełnosprawnych chłopców

Skoczów: figurki bł. Edmunda Bojanowskiego pomagają w budowie domu dla niepełnosprawnych chłopców

Redakcja

Gipsowe figurki bł. Edmunda Bojanowskiego, wykonane przez podopiecznych domu pomocy społecznej w Skoczowie, są cegiełkami pomagającymi zbudować „Przestrzeń Opatrzności” – nowy ośrodek, w którym ma zamieszkać 48 chłopców. Opiekują się nimi Siostry Służebniczki Dębickie w Skoczowie, które zainicjowały akcję zbierania funduszy. Powstające figurki mają też przypominać życie i dzieło założyciela zgromadzenia wyniesionego na ołtarze przez Jan Pawła II.

Jak zapewniają siostry, 25-centymetrowa figurka może trafić do domu każdego darczyńcy, które zechce wesprzeć dzieło budowy nowego domu dla niepełnosprawnych chłopców. Potrzeba 12 mln zł.

Obok figurek powstają pamiątkowe medaliony i magnesy z wizerunkiem bł. Edmunda. Specjalne religijne obrazy tworzy jeden z podopiecznych sióstr – utalentowany artysta Grzegorz Dostatni, zwany „skoczowskim Nikiforem”. Są przeznaczone na aukcję. Można także zadeklarować post i modlitwy w intencji przedsięwzięcia.

Obecnie siostry opiekują się 39 wyjątkowymi chłopcami ze Skoczowa. Podopieczni mieszkają w dwóch budynkach. W zabytkowym z 1910 r., gdzie mieszka 23 podopiecznych, i w wynajmowanym budynku oddalonym o kilkaset metrów od głównego z 16 chłopcami.

Nowy dom dla 48 chłopców – mieszkających już w Skoczowie i dla 9 nowych – będzie znajdować się w sąsiedztwie obecnie istniejącego budynku. Pozostaną tam: kaplica, biura, kuchnia, pralnia oraz powstaną pomieszczenia do celów terapii i rehabilitacji, a także gabinety dla specjalistów.

Pierwszy etap projektu i wykonania fundamentów – to koszt 900 tys. zł.

Projekt Przestrzeni Opatrzności jest wyceniony na kwotę 12 milionów złotych. „Te kwoty są możliwe do pozyskania tylko dzięki Bożej Opatrzności i ludzkiej hojności. Stąd wraz z naszymi Chłopcami prosimy wszystkich o pomoc w realizacji tego dzieła. Zapewniamy o naszej modlitwie w intencjach wszystkich Darczyńców. Z nadzieją i wdzięcznością patrzymy w przyszłość” – dodają siostry, zapraszając do udziału w projekcie.

Szczegóły na temat projektu na stronie przestrzenopatrznosci.pl

rk / Skoczów
KAI

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda