Home WiadomościZ kraju Skradziono relikwie św. Brata Alberta z krakowskiego kościoła. Duchowni zaapelowali do wiernych

Skradziono relikwie św. Brata Alberta z krakowskiego kościoła. Duchowni zaapelowali do wiernych

Redakcja

Z sanktuarium św. Józefa w Krakowie-Podgórzu złodzieje ukradli relikwiarz św. Brata Alberta.

Relikwiarz przechowywany był w ołtarzu Apostołów Miłosierdzia w kościele św. Józefa. O jego kradzieży parafia podgórska poinformowała na Facebooku, prosząc o udostępnianie informacji.

Skradziony relikwiarz podobny jest do tego, który widnieje na zdjęciu. Umieszczona jest na nim postać św. Brata Alberta.

“Zwracajmy uwagę na dziwnie zachowujące się osoby, które przebywają w naszym kościele i reagujmy. Módlmy się o nawrócenie i opamiętanie dla sprawcy” – apelują gospodarze świątyni.

Ołtarz Apostołów Miłosierdzia znajduje się tuż przed wyjściem z neogotyckiej świątyni. Poświęcony jest trzem krakowskim świętym – Janowi Pawłowi II, br. Albertowi Chmielowskiemu i s. Faustynie Kowalskiej. Został wykonany w 2014 r. jako wotum wdzięczności Bogu za kanonizację polskiego papieża. Dolna część ołtarza, neogotycka, pochodzi z 1909 roku. W centralnym miejscu umieszczony jest obraz św. Jana Pawła II, po bokach znajdują się figury św. Brata Alberta i św. Faustyny Kowalskiej. Umieszczone są tutaj także relikwie świętych.

Za: www.krakow.gosc.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda