Home WiadomościZ kraju Słowaccy pielgrzymi w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach

Słowaccy pielgrzymi w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach

Redakcja

Słowacy w ostatni weekend tłumnie przybyli do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach. Organizatorzy pielgrzymki to katolickie radio Lumen i słowacki episkopat. W tym roku spotkaniu przy grobie św. Faustyny przewodniczył metropolita bratysławski, abp Stanislav Zvolenský.

Wierni mogli uczcić umieszczone na ołtarzu relikwie bł. Jana Pawła II i św. Cyryla, a czuwanie stało się bezpośrednim przygotowaniem do zapowiedzianego przez episkopat Roku świętych Cyryla i Metodego. Rozpocznie on 5 lipca w związku z przypadającą w przyszłym roku 1150. rocznicą przybycia Apostołów Słowian na te tereny. Stąd motto spotkania: „Miłość Chrystusa darem świadectwa świętych Cyryla i Metodego”.

Słowacki dzień w Łagiewnikach to swoisty fenomen. Z roku na rok odnotowuje się coraz większą liczbę pielgrzymów ze wszystkich zakątków kraju. W ubiegłym roku było ich ponad 25 tysięcy. To podczas tych pielgrzymek zrodziła się zrealizowana już myśl ufundowania słowackiej kaplicy Matki Bożej Bolesnej patronki Słowacji w podziemiach bazyliki.

Ks. S. Ługowski, Słowacja

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda