Home WiadomościZ kraju Spotkali się odpowiedzialni za życie konsekrowane

Spotkali się odpowiedzialni za życie konsekrowane

Redakcja

Program duszpasterski na rok 2018/2019, owoce Kongresu Młodych Konsekrowanych, program formacji stałej życia konsekrowanego w Polsce oraz najnowszy dokument poświęcony dziewictwu konsekrowanemu to główne tematy obrad odpowiedzialnych za życie konsekrowane w diecezjach. Spotkanie odbyło się w piątek, 19 października, w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie.

Jak zrelacjonował spotkanie bp Jacek Kiciński, przewodniczący Komisji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego, o programie duszpasterskim mówił o. Janusz Sok CSsR. Niedawny Kongres Młodych Konsekrowanych omówił ks. Dariusz Bartocha SDS, natomiast s. Danuta Wróbel omówiła program formacji stałej życia konsekrowanego w Polsce w roku duszpasterskim 2018/2019.

Podczas spotkania ks. Arkadiusz Okroj zaprezentował najnowszy dokument poświęcony dziewictwu konsekrowanemu „Ecclesiae Sponsae Imago”.

Po obradach odpowiedzialnych za życie konsekrowane w diecezjach miało miejsce spotkanie Komisji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego.

BP KEP

Za: episkopat.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda