Home WiadomościZ kraju Spotkanie formacyjne Braci Szkół Chrześcijańskich

Spotkanie formacyjne Braci Szkół Chrześcijańskich

Redakcja

„Rodzina Lasaliańska odnosi się do osób którzy uczestniczą w lasaliańskim projekcie edukacyjnym, zwłaszcza tych, którzy biorą udział w procesie dzielenia się duchem i misją św. Jana Chrzciciela de La  Salle „. 42. Kapituła Generalna Circ. 435.

Od 21 do 22 października 2017 roku, w Częstochowie miało miejsce spotkanie formacyjne braci z Polskiej prowincji. Przybyli bracia z kraju i ze Słowacji. Na spotkanie przyjechał brat Robert  SCHAEFER odpowiedzialny w Domu Generalnym za formację, przedstawił braciom nowe projekty lasaliańskie realizowane na całym świecie, ukazał troskę braci o nowe powołania, oraz wzrost szkół Lasaliańskich na całym świecie. W drugim dniu spotkania, pani Anna Sarad przedstawiła plan formacji lasaliańskiej dla pracowników naszych ośrodków. Takie spotkanie odbyło się w Polsce w czerwcu na którym były 32 osoby z kraju i ze Słowacji.

Rodzina Lasaliańska

Życie konsekrowane
Zgromadzenie Braci Szkół Chrześcijańskich
Siostry La Salle z Gwadelupy
Siostry La Salle z Wietnamu
Siostry Świętego Dzieciątka Jezus
Świecka Unia Katechistów Jezusa Ukrzyżowanego i Niepokalanej Maryi

Lasaliańskie Stowarzyszenia:

Wspólnota „Signum Fidei”
Młodzi Lasalianie
Afiliowani w Instytucie Braci Szkół Chrześcijańskich
Światowa Unia byłych Lasaliańskich studentów

Za: www.braciaszkolni.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda