Home WiadomościZ kraju Spotkanie formatorów Konferencji Północnosłowiańskiej Zakonu Braci Mniejszych w Polsce

Spotkanie formatorów Konferencji Północnosłowiańskiej Zakonu Braci Mniejszych w Polsce

Redakcja

W dniach 25-28 kwietnia 2022 w Domu Pielgrzyma, w Kalwarii Zebrzydowskiej, miało miejsce spotkanie formatorów Konferencji Północnosłowiańskiej Zakonu Braci Mniejszych w Polsce.

19 braci z pięciu Prowincji OFM zaangażowanych w towarzyszenie młodym zakonnikom na drodze formacji w swoich jednostkach zakonnych uczestniczyło w spotkaniu zorganizowanym przez Sekretariat Formacji i Studiów Konferencji Północnosłowiańskiej. Moderatorem tegorocznego spotkania był Ks. dr Marek Dziewiecki, który omówił tematy dotyczące: duszpasterstwa powołań, karykatur chrześcijaństwa i zachowań kapłana w obliczu wojny i systemów totalitarnych.

Czas spotkania był również okazją do zatrzymania się przed Panem Bogiem podczas Eucharystii, Liturgii godzin i Adoracji Najświętszego Sakramentu, a także wspólnej rekreacji. W pięknym plenerze u szczytu góry Żar, formatorzy na co dzień pracujący w różnych zakątkach Polski, mogli ubogacić się swoim doświadczeniem i lepiej się poznać.

Spotkanie zakończyła Msza św. w bazylice Matki Bożej Anielskiej, której przewodniczył i Słowo Boże wygłosił o. dr Piotr Kwiatek OFMCap.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda