Home WiadomościZ kraju Spotkanie kleryków obydwu karmelitańskich Prowincji

Spotkanie kleryków obydwu karmelitańskich Prowincji

Redakcja

W dniach od 28 do 30 września 2021 roku w naszym wadowickim domu rekolekcyjnym odbyło się spotkanie karmelitańskich kleryków obu polskich prowincji. Radosny czas wspólnoty rozpoczęliśmy Mszą Świętą połączoną z jutrznią pod przewodnictwem o. Sergiusza Nizińskiego – magistra studentów prowincji warszawskiej.

Pierwszy formacyjny dzień spotkania poświęcony był problemowi uzależnień, wysłuchaliśmy dwóch wykładów dotyczących psychologii uzależnień w ogóle, oraz coraz powszechniejszemu problemowi uzależnienia od internetu i technologii. Po południu braliśmy udział w warsztatach na których zdobytą wcześniej wiedzę mogliśmy wykorzystać w praktyce. Dzień zakończyliśmy braterską agapą – czasem budowania relacji.

Drugi dzień spotkania był dniem wielkiej rekreacji. Porannej Mszy Świętej przewodniczył o. Piotr Jackowski prowincjał krakowskiej prowincji karmelitów bosych. Po szybkim śniadaniu, wyjechaliśmy do Zakopanego, aby wspólnie wyruszyć na górski szlak. Wspaniała pogoda pozwoliła na podziwianie górskich krajobrazów i około godziny 14 prawie wszyscy zameldowaliśmy się na szczycie Kasprowego Wierchu. Dzień zakończyliśmy wspólną kolacją, na której królowała włoska pizza.

W dniu wyjazdu porannej Mszy Świętej przewodniczył magister krakowskiego studentatu o. Grzegorz Tyma. Po śniadaniu rozpoczęły się pożegnania. Około godziny 10 ruszyliśmy w drogę powrotną do Krakowa. Już nie możemy się doczekać następnego spotkania, które jednak odbędzie się dopiero za trzy lata.

bracia klerycy

Za: www.karmel.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda