Home WiadomościZ kraju Spotkanie Młodych u Franciszkanów

Spotkanie Młodych u Franciszkanów

Redakcja

Pełne Zanurzenie – to hasło 9. Zimowego Franciszkańskiego Spotkania Młodych (ZFSM), które rozpocznie się w najbliższy poniedziałek i potrwa do soboty (2-7 lutego). Odbywać się będzie w Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej w Kalwarii Pacławskiej k. Przemyśla.

W trakcie pięciodniowego spotkania będzie mowa o chrzcie i jego znaczeniu w życiu chrześcijanina. “Chodzi o zanurzenie w Duchu Świętym przez chrzest i początek naszej drogi w Kościele. Celem pięciodniowego Spotkania Młodych jest uświadomienie sobie, że my już jesteśmy w Nim zanurzeni, że już jesteśmy Jego dziećmi. Jedyne czego oczekuje od nas Bóg to pozwolić się kochać nieskończoną miłością i zanurzyć się w Jego łasce” – zapowiadają organizatorzy.

Zimowy FSM to także okazja do modlitwy. Uczestników czeka tematyczne nabożeństwo oraz czas dla siebie i Boga. Przeżywany w stosunkowo wąskim gronie, w porównaniu do spotkań letnich, to przede wszystkim sposób na lepsze poznanie się oraz sporą dawkę dobrej zabawy. Wieczorami będą projekcje filmów albo inne radosne spotkania.

W trakcie FSM-u będzie też okazja do spotkań i dyskusji z braćmi z krakowskiej prowincji franciszkanów.

KAI/ptsj

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda