Home WiadomościZ kraju Spotkanie oblackich proboszczów w Obrze

Spotkanie oblackich proboszczów w Obrze

Redakcja

W Wyższym Seminarium Duchownym Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w Obrze k. Wolsztyna trwa spotkanie proboszczów parafii oblackich w Polsce. Tematem przewodnim są słowa: “Od niewoli okrutnej lud swój ratująca”, zaczerpnięte z godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Animatorem jest o. Sebastian Wiśniewski OMI – superior wspólnoty oblackiej przy Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej. Wybór prelegenta, jak również tematu, nie jest przypadkowy. W ramach przygotowania do 100. rocznicy istnienia polskiej prowincji zgromadzenia wkraczamy w Rok Maryjny, którego głównym akcentem będzie peregrynacja kopii Madonny Gregoriańskiej z Kodnia po oblackich parafiach. Temu również było poświęcone spotkanie robocze, w którym omawiano praktyczne wytyczne odnośnie tego wydarzenia.

W dniu jutrzejszym proboszczowie wezmą udział w uroczystościach pogrzebowych o. Alfonsa Kupki OMI, które zakończą spotkanie w Obrze.

W Polsce oblaci prowadzą obecnie 16 parafii w: Kędzierzynie-Koźlu (diecezja opolska), Bodzanowie k. Głuchołaz (diecezja opolska), Kokotku-Lublińcu i Lublińcu (diecezja gliwicka), Wrocławiu (archidiecezja wrocławska), Zahutyniu k. Sanoka (archidiecezja przemyska), Obrze (archidiecezja poznańska), Kodniu i Siedlcach (diecezja siedlecka), Grotnikach k. Łodzi (archidiecezja łódzka), Iławie (diecezja elbląska), Laskowicach Pomorskich i Łebie (diecezja pelplińska), Gorzowie Wielkopolskim (diecezja zielonogórsko-gorzowska), Katowicach (archidiecezja katowicka) i Poznaniu (archidiecezja poznańska). W roku 2019 planowane jest utworzenie nowej parafii pw. św. Jana Pawła II w Opolu. Będzie to 17 placówka duszpasterstwa parafialnego, prowadzona przez oblatów w naszej ojczyźnie.

Za: oblaci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda