Home WiadomościZ kraju Spotkanie opłatkowe Sióstr Zakonnych diecezji opolskiej

Spotkanie opłatkowe Sióstr Zakonnych diecezji opolskiej

Redakcja

W sobotę 14 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe Sióstr Zakonnych diecezji opolskiej. Tym razem opłatkowej gościny udzieliły Siostry Elżbietanki z Nysy.

Spotkaliśmy się w domu, który założyła Maria Luiza Merkert. Dom pod wezwaniem św. Elżbiety jest domem dla sióstr emerytek. W trosce o starsze i chore siostry i za względu na niezdrowy klimat w śródmieściu, Maria Luiza Merkert w 1871 roku zakupiła poza miastem budynek, który został przystosowany do potrzeb sióstr. W latach 1891 – 1892 Dom Świętej Elżbiety rozbudowano.

O godzinie 10.00 biskup pomocnicy diecezji opolskiej Rudolf Pierskała, który wygłosił również okolicznościowe kazanie. Po Mszy św. Siostry Elżbietanki przygotowały inscenizację o św. Elżbiecie i jej posługę ubogim.

Następnie spotkaliśmy się w sali, gdzie po odśpiewaniu kolędy „Wśród nocnej ciszy” ks. biskup poświęcił opłatki. Kolejnym punktem programu było połamanie się opłatkiem i złożenie życzeń na Boże Narodzenie. W czasie poczęstunku była okazja, by wspólnie śpiewać kolędy. W spotkaniu opłatkowym brało udział pod 100 sióstr zakonnych.

Ks. Bp Rudolf na zakończenie podziękował S. Referentce Jolancie SSpS i wikariuszowi biskupiemu O. Błażejowi OFM za organizowanie comiesięcznych dni skupienia oraz spotkania opłatkowego. Również ks. Biskup podziękował Siostrom Elżbietankom za przyjęcie do swojego domu zakonnego. Błogosławieństwem zakończyliśmy tegoroczne spotkanie opłatkowe.

O. Błażej Kurowski OFM, wikariusz biskupi

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda