Home WiadomościZ kraju Spotkanie przełożonych męskich wspólnot życia konsekrowanego w Diecezji Kieleckiej

Spotkanie przełożonych męskich wspólnot życia konsekrowanego w Diecezji Kieleckiej

Redakcja

W czwartek, 30 maja 2019 r. o godz. 10.00 w gmachu Kurii Diecezjalnej w Kielcach rozpoczęło się spotkanie kilkunastu przełożonych męskich wspólnot zakonnych z terenu diecezji kieleckiej z Biskupem Kieleckim Janem Piotrowskim.

Spotkanie takie zostało zorganizowane po raz pierwszy przez ks. prałata Tomasza Rusieckiego, wikariusza biskupiego ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego w diecezji. Spotkanie rozpoczęło się przywitaniem uczestników i wspólną modlitwę Liturgią Godzin (Modlitwą w ciągu dnia). Następnie Słowo do przełożonych zakonnych skierował bp Jan Piotrowski zaznaczając o koniecznej współpracy i jedności hierarchii i charyzmatu, biskupa i zakonników, we wspólnym budowaniu Kościoła lokalnego. Po słowie Pasterza diecezji została wygłoszona konferencja pt. Sentire cum Ecclesia – ks. Tomasza Rusieckiego. Zwrócił w niej uwagę na eklezjalny wymiar życia konsekrowanego, ponieważ jest ono darem Boga w Kościele i dla Kościoła.

Czas przerwy na kawę był okazją do wymiany myśli i braterskich rozmów na różne tematy. Po przerwie był przeznaczony czas na pytania, refleksje, dopowiedzenia odnośnie obecności i posługi zakonów w naszej diecezji. Na koniec głos zabrał o. Robert Krawiec OFMCap, delegat Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w diecezji kieleckiej, który poruszył kwestie związane z zadaniami delegata względem męskich wspólnot życia konsekrowanego. Spotkanie zakończyła nasza wspólna modlitwa Regina coeli i obiad w refektarzu Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach.

W Diecezji Kieleckiej istnieje 10 wspólnot zakonów i zgromadzeń męskich oraz 6 wspólnot Stowarzyszeń Życia Apostolskiego. Przebywa w nich 79 ojców, kapłanów i 23 braci.

Br. Robert Krawiec OFMCap.

Za: www.diecezja.kielce.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda