Spotkanie przełożonych wspólnot zakonnych archidiecezji warmińskiej

W Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Warmińskiej odbyło się spotkanie osób życia konsekrowanego.

W Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Warmińskiej odbyło się spotkanie sióstr zakonnych, a dokładnie przełożonych wspólnot. Adoracja Najświętszego Sakramentu, Msza św., konferencja i siostrzane spotkanie wprowadziły w czas nowego roku duszpasterskiego oraz Adwentu.

– To czas tęsknoty za Bogiem i moment, by obudzić swoje serce z letargu. To, co nas budzi i porusza serce, to słowo Boże. Jezus leczył przez słowo i przemieniał ludzkie serca – mówił podczas homilii ks. Paweł Kozicki, referent ds. życia konsekrowanego. – Zadaniem osób życia konsekrowanego jest wierność Chrystusowi, Kościołowi, zgromadzeniu i ludziom naszej epoki. Jest ona możliwa tylko przez rozpoznanie w sobie intymnej relacji z Jezusem oraz tego, co mogę nazwać „moją oliwą” – mówił zaproszony prelegent, nawiązując do przypowieści o pannach roztropnych i nieroztropnych. – Oby los panien nierozsądnych nie był naszym udziałem. Doświadczyły dramatu, bo usłyszały od Oblubieńca: „Nie znam was” – dodał.

Spotkania sióstr – osób żyjących różnymi charyzmatami – odbywają się cyklicznie co miesiąc od października do czerwca. Rozpoczynają się zawsze w Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie, a kończą wspólną pielgrzymką w czerwcu. – Chcemy razem towarzyszyć naszej diecezji przez modlitwę i obecność – mówi s. Kamila Leszczyńska CSC, referentka ds. żeńskich zgromadzeń zakonnych.

Za: archwarmia.pl