Home WiadomościZ kraju Spotkanie Zarządów Zgromadzeń Rodziny Świętego Pawła obecnych w Polsce

Spotkanie Zarządów Zgromadzeń Rodziny Świętego Pawła obecnych w Polsce

Redakcja

W dniu 14 kwietnia 2012 r. w domu Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza przy ul. Żytniej 11 w Warszawie odbyło się spotkanie Zarządów Zgromadzeń Rodziny Świętego Pawła obecnych w Polsce.

Uczestnicy spotkania podzielili się informacjami odnoszącymi się do tego, co aktualnie dzieje się w życiu i apostolstwie poszczególnych zgromadzeń. W oparciu o „Orędzie końcowe z XXX spotkania Zarządów Generalnych Rodziny Świętego Pawła”, które odbyło się 10 stycznia 2012 r. w Rzymie, przedyskutowano najważniejsze sprawy, którym żyje Rodzina Świętego Pawła na świecie.

Ważnym punktem obrad była dyskusja nad nowym „Statutem Stowarzyszenia Współpracowników Paulińskich”, który wprowadza pewne zmiany w dotychczasowym funkcjonowaniu tego Stowarzyszenia. Ponadto podjęto refleksję nad przygotowaniem i przeprowadzeniem polskich obchodów jubileuszu 100-lecia Rodziny Świętego Pawła. Powołano wspólną komisję, której zadaniem będzie przygotowanie jubileuszowych obchodów. W jej skład weszły osoby wyznaczone do tego zadania w każdym ze zgromadzeń: ks. Marcin Romanowski SSP, s. Maria Bujalska PDDM, s. Magdalena Suszek PDDM, s. Agnieszka Łukasik FSP, s. Anna Juźwiak AP, p. Agnieszka Gieleta IMSA.

Wspólnie została podjęta decyzja, aby spotkania Zarządów odbywały się regularnie, co roku, zawsze w niedługim czasie po dorocznym spotkaniu Zarządów Generalnych Rodziny Świętego Pawła.

Całemu spotkaniu towarzyszyła radosna atmosfera i świadomość powagi chwili. Uczestnicy wielokrotnie potwierdzali potrzebę takich spotkań, wspólnej refleksji i planowania działań, aby Rodzina Świętego Pawła integrowała się wewnętrznie i dzięki umacnianej więzi mogła coraz skuteczniej wypełniać w Kościele i świecie swoją misję.

Dzieląc się z Siostrami i Braćmi informacjami z naszego spotkania wyrażamy nadzieję na ożywianie ducha rodzinności i współpracy na wszystkich poziomach i we wszystkich obszarach naszego życia. „Starajmy się więc o to, co przynosi pokój i co służy wzajemnemu zbudowaniu” (Rz 14,19).

Więcej (zdjęcia) na: www.paulus.org.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda