Home WiadomościZ kraju Studio Maks w Harmężach od roku ewangelizuje dzieci i dorosłych

Studio Maks w Harmężach od roku ewangelizuje dzieci i dorosłych

Redakcja

Pierwszą rocznicę swego istnienia obchodzi franciszkańskie Studio Maks w Centrum św. Maksymiliana M. Kolbego w Harmężach koło Oświęcimia. W studyjnych pomieszczeniach nagrywane są kolejne audycje ewangelizacyjne dla dzieci i dorosłych, które emitują na swych falach m.in. „Anioł Beskidów” i Radio Niepokalanów. Dostępne są one także na internetowym kanale YouTube.

O. Arkadiusz Bąk OFMConv podkreśla, że studio nagrań powstało po to, aby szerzyć kult Niepokalanej i Jej wiernego czciciela św. Maksymiliana M. Kolbego. Zakonnik i jeden z pomysłodawców medialnego przedsięwzięcia wspomina, że początkom Studia Maks towarzyszyły bardzo spartańskie warunki, a pierwszą zapowiedź audycji udało się nagrać 19 listopada 2017 roku.

„Pomysł na studio zaczął się od przekazania sprzętu z Niemiec przez o. Hieronima Jopka i jego parafian z Blieskastel dla Centrum św. Maksymiliana w Harmężach. W prowizorycznym pomieszczeniu powstało próbne nagranie. Pozostawiało wiele do życzenia. Osobne pomieszczenie, obite specjalną gąbką, lepsze mikrofony, statywy, kable, wykładzina to tylko niektóre elementy, w jakie musiało wyposażyć się nowe studio nagrań” – wyjaśnia.

Po roku od rozpoczęcia działalności „Maks Radio Harmęże” może poszczyć się m.in. „Biblią w obrazkach dla dzieci”, audycją nagrywaną przez dzieci oraz krótkimi audycjami tematycznymi, nagrywanymi przez uczniów klas IV, V i VI. Od samego początku w studio w Harmężach powstają też audycje Rycerstwa Niepokalanej – emitowane w drugie piątki miesiąca o godz. 14.15 w bielsko-żywieckim radiu „Anioł Beskidów”. Od października 2018 roku emituje je także Radio Niepokalanów w każdą sobotę o godz. 20.35, a następnie powtarza we wtorki o 14.15.

Rycerze Niepokalanej także nagrywają w harmęskim studio krótkie myśli św. Maksymiliana M. Kolbego. Radio Niepokalanów prezentuje je codziennie po modlitwie Anioł Pański.

Jak podkreśla o. Bąk, inspiracją do obecności w mediach okazały się słowa św. Maksymiliana, który ostrzegał, że bez katolickich mediów świątynie kiedyś opustoszeją. „Ta myśl stała się przynagleniem dla trzech Rycerzy Niepokalanej z Centrum św. Maksymiliana w Harmężach, którzy już następnego dnia udali się do jednej ze stacji radiowych w celu zasięgnięcia podstawowych informacji nt. funkcjonowania radia. Dwa lata później udało się zrobić mini-szkolenie dla pierwszej ekipy radiowej w klasztorze franciszkanów w Harmężach” – dodał franciszkanin.

Archiwalne audycje Rycerstwa Niepokalanej znajdują się w Radio Niepokalanów: http://radioniepokalanow.pl/audycja-rycerstwa-niepokalanej/

Za: diecezja.bielsko.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda