Home WiadomościZ kraju Świąteczna akcja Fundacji Brat Słońce „LAPTOP POD CHOINKĘ”

Świąteczna akcja Fundacji Brat Słońce „LAPTOP POD CHOINKĘ”

Redakcja

Podarujmy dzieciom z rodzin wielodzietnych komputer do nauki zdalnej! W czasie, gdy z powodu koronawirusa zamykane są szkoły, uczniowie przechodzą na naukę zdalną. Oznacza to, że wszystkie lekcje odbywają się przez Internet. Wyobraźmy sobie rodzinę, w której na sześciu domowników dostępny jest jeden komputer. Czworo dzieci nie może jednocześnie uczestniczyć w lekcjach online, a rodzice nie są w stanie wykonywać swojej pracy, która często także w ich przypadku odbywa się zdalnie.

Chyba nikt nie spodziewał się, że w XXI wieku w Polsce będziemy mówić o trudnościach w dostępie do edukacji. A opisana sytuacja właśnie do takich należy! To nasza wspólna odpowiedzialność, aby każde dziecko w Polsce miało swobodny dostęp do edukacji.

Każdy z nas może już dziś wesprzeć rodziny, dla których nauka zdalna okazała się ogromnym wyzwaniem i spowodowała wśród dzieci nierówny dostęp do wiedzy. Dołącz do akcji Fundacji Brat Słońce i podaruj dzieciom dostosowany do potrzeb uczniów laptop.

Kryzysowa sytuacja, w której się znaleźliśmy, jest sprawdzianem naszej gotowości do pomocy oraz poczucia odpowiedzialności za dzieci i młodzież.

Dlatego Fundacja Brat Słońce podjęła to wyzwanie i chce, aby 100 nowych laptopów trafiło do uczniów z franciszkańskich parafii jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia. Fundacja będzie je kupować za zebrane pieniądze na bieżąco, aby jak najszybciej dotarły do dzieci. Nauka zdalna obejmuje już wszystkie klasy, dlatego nie możemy czekać – musimy działać już TERAZ!

 

Fundacji Brat Słońce bardzo zależy, aby dzieci otrzymały nowy, a nie używany sprzęt, ponieważ na to zasługują. W rodzinach wielodzietnych powszechne jest noszenie odzieży używanej (choćby po starszym rodzeństwie) oraz korzystanie z innych używanych sprzętów. Fundacja chce dać tym rodzinom wyraźny sygnał, że zasługują na to, co najlepsze.

Celem Fundacji jest zebranie 200 000 zł do 21 grudnia 2020 r. Ale pamiętajmy – każdy dzień ma znaczenie! Lekcje zdalne już trwają, a wiele dzieci musi pożyczać komputery z biblioteki lub dzielić z rodzeństwem i rodzicami. Wiele rodzin w dobie pandemii znalazło się w bardzo trudnej sytuacji. Pomóżmy im!


Możesz przekazać darowiznę za pomocą przelewu tradycyjnego. Oto dane:

Nazwa: Fundacja Brat Słońce

Adres: Żółkiewskiego 14, 31-539 Kraków

Nr konta:

BNP Paribas Bank Polska S.A.:

80 1600 1013 1849 4935 4000 0008

Tytuł przelewu: Darowizna – Laptop pod choinkę

Szczegóły na stronie: https://www.bratslonce.pl/laptop-pod-choinka

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda