Home WiadomościZ kraju Światowy Dzień Młodzieży w 2016 roku w Polsce!

Światowy Dzień Młodzieży w 2016 roku w Polsce!

Redakcja

„Z ogromną radością przyjąłem ogłoszoną dzisiaj przez Papieża Franciszka wiadomość, że następny Światowy Dzień Młodzieży odbędzie się w Polsce w 2016 roku. To dla nas radość, wyróżnienie i zobowiązanie. W tym samym roku obchodzić będziemy także 1050. rocznicę Chrztu Polski” –  podkreśla kard. Stanisław Dziwisz.

„Ojcze Święty Franciszku, czekamy na Ciebie oraz na Twoich i naszych młodych przyjaciół z całego świata” – dodaje metropolita krakowski.

Przewodniczący Episkopatu abp Józef Michalik podkreśla, że Światowe Dni Młodzieży pokazują młode oblicze Kościoła. – Myślę, że sprostamy, jeśli nie bogactwem zewnętrznym, to bogactwem duchowym – mówi. Takie wydarzenie, jak Światowe Dni Młodzieży, to nie tylko wyzwanie duszpasterskie, ale i logistyczne. – Trzeba będzie, by cała Polska przyjęła młodych ludzi – mówi. Wyraża nadzieję, że gościnności i serdeczności nie powinno zabraknąć dla młodych przyjeżdżających na spotkanie z Papieżem.

Więcej na: www.episkopat.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda