Home WiadomościZ kraju Święta Urszula Ledóchowska patronką Pniew

Święta Urszula Ledóchowska patronką Pniew

Redakcja

archpoznan.plArcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, 29 maja 2016 r. uroczyście ogłosił decyzję Stolicy Apostolskiej uznającą św. Urszulę Ledóchowską patronką Pniew. Św. Urszula „prowadząc pracowite życie, okazała się prawdziwie matką zwłaszcza dla młodych, ubogich i cierpiących” – czytamy w dekrecie Kongregacji.

Dekret Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów

Świętą Urszulę Ledóchowską, dziewicę i założycielkę Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, która w wielu dziedzinach prowadząc pracowite życie, okazała się prawdziwie matką zwłaszcza dla młodych, ubogich i cierpiących, duchowieństwo i wierni miasta Pniewy otaczają szczególnym kultem.

Stąd też, Najdostojniejszy Arcybiskup Poznański Stanisław Gądecki, wsłuchując się w powszechną opinię, także władz cywilnych, słusznie wyraził zgodę na wybór Świętej Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy na Patronkę w obliczu Boga dla tegoż miasta i w piśmie datowanym na dzień 4 stycznia 2016 roku pokornie poprosił, aby tenże wybór i zgoda zostały potwierdzone zgodnie z ustanowionymi Normami o Patronach.

A zatem, Kongregacja Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, na mocy przyznanej jej przez Jego Świątobliwość Papieża Franciszka władzy, po uważnym zbadaniu, czy wyżej wspomniany wybór i zgoda są zgodne z przepisami prawa, przychyla się do prośby i ŚWIĘTĄ URSZULĘ LEDÓCHOWSKĄ, DZIEWICĘ PATRONKĄ PRZED BOGIEM DLA MIASTA PNIEWY potwierdza, wraz ze wszystkimi prawami i przywilejami liturgicznymi przysługującymi zgodnie z rubrykami.

Robert Kard. Sarah
Prefekt

Za: www.archpoznan.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda