Home WiadomościZ kraju Święty Krzyż: Jubileuszowy Rajd Pielgrzymkowy

Święty Krzyż: Jubileuszowy Rajd Pielgrzymkowy

Redakcja

W ostatnią sobotę września odbyła się już 20. edycja Rajdu Pielgrzymkowego. Na Święty Krzyż przybyło ponad 3 tysiące uczestników rajdu. Uczestniczyli w Mszy świętej, której przewodniczył biskup Krzysztof Nitkiewicz z Sandomierza a homilię wygłosił biskup kielecki Jan Piotrowski. Obecny był także biskup pomocniczy z Kielc Marian Florczyk oraz kapłani z diecezji kieleckiej, radomskiej i sandomierskiej. Naszą wspólnotę zakonną reprezentował superior o. Marian Puchała OMI.

Rajdowe grupy prowadziło 110 przewodników świętokrzyskich. W Rajdzie wzięło udział 213 opiekunów grup, w tym 142 wychowawców i nauczycieli, 49 księży, 13 sióstr zakonnych oraz 9 seminarzystów. Najliczniejszą trasą była trasa „Benedyktyńska” z Huty Nowej, którą wędrowało 667 osób. Natomiast najdłuższą trasą – „Mocarnym szlakiem” z Kielc – szło 13 osób a najkrótszą 2,5-kilometrową trasą „Rodzinną” wędrowało 99 osób.

Podczas homilii biskup kielecki Jan Piotrowski nawiązując do jednego z hiszpańskich jezuitów przypomniał, że krzyż Chrystusa nie jest dziełem sztuki, ale tajemnicą odkupieńczej miłości Boga.:

– Jest wielu chrześcijan, którzy uspokajają swoje sumienie, całując Chrystusa w piękne dzieło sztuki i obiekt dla muzeów. Natomiast znieważają, kaleczą lub okradają Chrystusa żywego, jakim jest ich brat.

– Tajemnica krzyża była od zawsze i taką pozostanie na zawsze tajemnicą odkupieńczej miłości Boga, który ukochał nas bezwarunkowo w swoim Synu Jezusie Chrystusie – przypomniał hierarcha.

Za: www.swietykrzyz.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda