Home WiadomościZ kraju Święty Krzyż: koncert kolęd pokaże TVP w Boże Narodzenie

Święty Krzyż: koncert kolęd pokaże TVP w Boże Narodzenie

Redakcja

Nagrane właśnie w sanktuarium na Świętym Krzyżu widowisko muzyczne pt. „Kolędujemy w Świętokrzyskiem” pokaże w święta Bożego Narodzenia w Telewizji Polskiej.

Podczas widowiska zaprezentowane zostaną kolędy polskie w wykonaniu zespołu Pectus wraz z artystami: Haliną Mlynkovą, Katarzyną Cerekwicką, Olgą Szomańską, Izabelą Zalewską, Szymonem Chycem i zespołem „Pogórzanie”.

Jak poinformował reżyser widowiska Grzegorz Sadurski, pokazane zostaną urokliwe miasta i miejsca znajdujące się na Ziemi Świętokrzyskiej, m.in.: Święty Krzyż, Sandomierz, Tokarnia, Jędrzejów, Krzyżtopór, Karczówka.

Współorganizatorem koncertu jest Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Transmisję oglądać będzie można w TVP1 26 grudnia o godz. 10:25, w TVP Polonia – 25 grudnia o 23:15 oraz 27 grudnia o 14:15, w TVP3 Kielce – 24 grudnia o 19:00.

Święty Krzyż to najstarsze polskie sanktuarium. Przechowywane są w nim relikwie Drzewa Krzyża Świętego. Opactwo benedyktyńskie założone zostało z inicjatywy Bolesława Chrobrego w 1006 r. Obecnie opiekę nad nim sprawuje Zgromadzenie Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.

apis / Święty Krzyż

KAI

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda