Home WiadomościZ kraju Święty Krzyż: Regionalny Zjazd Przyjaciół Misji Oblackich

Święty Krzyż: Regionalny Zjazd Przyjaciół Misji Oblackich

Redakcja

Przedostatnią niedzielę października przeżyliśmy w duchu misyjnym. Na dzisiejszą Niedzielę Misyjną zaprosiliśmy Przyjaciół Misji Oblackich. Na modlitwę w intencji misji, misjonarzy i misjonarek przybyło kilkuset Przyjaciół Misji z regionu świętokrzyskiego. Głównej sumie o godzinie 11.00 przewodniczył Bp Eugeniusz Juretzko, Oblat Maryi Niepokalanej, od 21. lat pierwszy ordynariusz diecezji Yokaduma w Kamerunie. Homilię wygłosił o. Dariusz Malajka OMI, Socjusz Mistrza Nowicjuszy i opiekun Przyjaciół Misji Oblackich w regionie świętokrzyskim.

Ojciec Biskup w słowie skierowanym do bardzo licznie przybyłych Przyjaciół Misji Oblackich podziękował za ich obecność, modlitwę, cierpienia ofiarowane w intencji misjonarzy: Jestem bardzo wzruszony, że dziś mogę razem z Wami modlić się w intencji misji i misjonarzy. Dzięki Wam, tam w Kamerunie możemy służyć Bogu, Kościołowi i ludziom, do których zostaliśmy posłani. Wasze modlitwy, cierpienia ofiarowane za nas, przynoszą owoce. Trwajcie w tej postawie modlitwy i wypraszajcie dla nas potrzebne nam łaski, byśmy jak najdłużej mogli realizować posłannictwo głoszenia Ewangelii w Kamerunie. Z całego serca pragnę podziękować także za Wasze ofiary złożone na misje. Dzięki darom Waszych serc możemy nieść pomoc ludom, wśród których pracujemy. W Roku Wiary, życzę Wam odwagi i determinacji w kroczeniu za Jezusem i choć dziś nie jest łatwo dawać świadectwo przynależności do Chrystusa, do Kościoła, nie pozwólcie nikomu, aby wydarł z Waszych serc miłość do Boga i drugiego człowieka – mówił Bp Eugeniusz Juretzko OMI.

Natomiast Ojciec Dariusz w homilii nawiązując do liturgii słowa dzisiejszej niedzieli apelował: Drodzy Siostry i Bracia! Przeżywając niedzielę misyjną, jesteśmy zaproszeni przez Jezusa, by nasze serca były przepełnione duchem służby, uniżenia, duchem miłości. Takiej postawy uczy nas Zbawiciel, którego prorok Izajasz nazywa Sługą Jahwe. A autor listu do Hebrajczyków zachęca nas <<byśmy trwali mocno w wyznawaniu wiary. Przybliżmy się więc z ufnością do tronu łaski, abyśmy otrzymali miłosierdzie i znaleźli łaskę w stosownej chwili>>. W Roku Wiary jesteśmy zaproszeni do tego, by jeszcze bardziej poznać, pokochać i naśladować Jezusa, by swoją wiarą jak skarbem dzielić się z innymi. Każdy z nas jest adresatem i misjonarzem Ewangelii. Dziś na naszych oczach, wiele sióstr i wielu braci wybiera życie bez Boga, stawiając samych siebie w Jego miejsce. Zarówno na świecie jak i w Polsce doświadczamy ataków na chrześcijaństw. Co w takie sytuacji robić, jak się zachować? Myslę, że nasza rolą, jaka mamy do odegrania w dzisiejszym świecie jest przede wszystkim świadectwo życia! Bądźmy zatem wierni temu wszystkiemu co płynie z naszej wiary, którą otrzymaliśmy na chrzcie świętym. Uwierzmy w to, że moc naszej modlitwy, światło wiary i moc miłości potrafią otworzyć szeroko drzwi naszego życia na Boga i drugiego człowieka i tym samym zmienić siebie, naszych bliskich, ojczyznę, Europę, cały świat.

W czasie uroczystej Eucharystii sprawowanej w intencji misji, misjonarzy, misjonarek i Przyjaciół Misji Oblackich uczestniczyli dyrekcja, nauczyciele, wychowawcy i uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II z Daleszyc. Społeczność Gimnazjum ofiarowała ofiarę pieniężną dla parafii im. bł. Jana Pawła II w Kamerunie, którą w tym roku erygował w swojej diecezji biskup Juretzko. Ofiarowali także stułę dla świętokrzyskiego sanktuarium.

W godzinach popołudniowych odbyło się spotkanie z Przyjaciółmi Misji Oblackich. Najpierw młodzież z Gimnazjum z Daleszyc przedstawiła montaż słowno-muzyczny przybliżając zebranym nauczanie bł. Jana Pawła II. Następnie Bp Eugeniusz Juretzko OMI podzielił się swoimi troskami i posługą w diecezji Yokaduma.

Na zakończenie dorocznej pielgrzymki Przyjaciół Misji Oblackich przeżyliśmy nabożeństwo różańcowe polecając Bogu przez ręce Maryi dzieło misyjne Kościoła, misjonarzy – duchownych i świeckich.

Doroczne spotkania naszej poszerzonej rodziny zakonnej to okazja, by spotkać się z tymi, którzy przez cały rok wspierają nas swoją modlitwą, cierpieniem i darami serca.

Za: www.swietykrzyz.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda