Home WiadomościZ kraju Święty Krzyż – zaproszenie na odpust Podwyższenia Drzewa Krzyża Świętego

Święty Krzyż – zaproszenie na odpust Podwyższenia Drzewa Krzyża Świętego

Redakcja

oblaci.plKustosze najstarszego polskiego sanktuarium relikwii drzewa Krzyża Świętego zapraszają na tygodniowe uroczystości odpustowe w związku z przypadającym we wrześniu Świętem Podwyższenia Krzyża Świętego.

Obchody rozpoczną się 13.09 – będą wtedy miały miejsce główne uroczystości odpustowe. Ojcowie oblaci zapraszają szczególnie na sumę odpustową na błoniach świętokrzyskich o godz. 12:00.

W Święto Podwyższenia Kryża Świętego sumę odprawi bp Edward Frankowski z Sandomierza. Od 15.09 sanktuarium świętokrzyskie będzie przyjmować pielgrzymki: indywidualne (15.09), małżonków oczekujących potomstwa i rodziców z małymi dziećmi (16.09).

Czwartek (17.09) będzie na Świętym Krzyżu dniem modlitw o uświęcenie kapłanów (mszy świętej o godz. 12:00 będzie przewodniczył bp Jan Piotrowski z Kielc), piątek (18.09) – dniem modlitw w intencji młodzieży, sobota (19.09) – w intencji rolników, sadowników i ogrodników (mszę świętą o  godz. 12:00 odprawi bp Józef Zawitkowski z Łowicza).

Uroczystości odpustowe zakończą się w niedzielę, 20.09, w dzień modlitw w intencji osób starszych i chorych. Podczas wybranych mszy świętych będzie możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych. Sumie odpustowej będzie przewodniczył bp Kazimierz Ryczan z Kielc.

W czasie całego tygodnia trwania uroczystości wjazd na Święty Krzyż będzie otwarty.

Świety Krzyż to najstarsze polskie sanktuarium. Przechowywane są w nim relikwie Drzewa Krzyża Świętego. Opactwo benedyktyńskie założył tu Bolesław Chrobry w 1006 r. Obecnie opiekę nad nim sprawują Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej.

OMI/Święty Krzyż

Za: www.oblaci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda