Home WiadomościZ kraju Szkaplerz z wizerunkiem Matki Boskiej Lednickiej symbolem tegorocznej Lednicy

Szkaplerz z wizerunkiem Matki Boskiej Lednickiej symbolem tegorocznej Lednicy

Redakcja

Szkaplerz z wizerunkiem Matki Boskiej Lednickiej będzie symbolem XXIV Spotkania Młodych LEDNICA 2000. Tegoroczne spotkanie odbędzie się 6 czerwca, ale ze względu na stan epidemii będzie mieć formę on-line.

„Idąc za św. Janem Pawłem II, którego dewizą biskupią i mottem życia były słowa „Cały Twój” [Totus Tuus], pragniemy oddać się w opiekę Matce Bożej. Pójdziemy Jej śladami, aby uczyć się zawierzenia Bogu” – poinformowali organizatorzy.

Podkreślają, że szkaplerz lednicki jest kontynuacją tradycji obdarowywania młodych podczas spotkania na Polach Lednickich. Tym razem jednak symbol spotkania można otrzymać wcześniej, bo już w maju.

„Każdego roku wchodząc na Pola Lednickie, dostawaliście symbol Spotkania, tym razem Matka Boska przybędzie do Waszych domów już przed spotkaniem. Symbol lednicki dostępny na początku maja to wspaniała okazja, by już dziś pomyśleć o swoich bliskich, przyjaciołach, o ludziach samotnych czy chorych, których zechcecie obdarować szkaplerzem lednickim” – tłumaczą organizatorzy
Można go już teraz zamawiać przez Internet na stronie lednicki.pl. Szkaplerz jest jednocześnie cegiełką na utrzymanie Domu św. Jana Pawła II na Polach Lednickich, w którym odbędzie się XXIV Spotkanie Młodych LEDNICA 2000.

Tegoroczna Lednica 2000 odbędzie się w innej niż dotychczas formie. Z uwagi na zagrożenie koronawirusem organizatorzy zapraszają 6 czerwca na #Lednicawdomu. Wszystkie grupy, które zazwyczaj przybywały w różnych terminach, a więc: młodzi, dzieci, seniorzy i motocykliści, spotkają się tego dnia za pośrednictwem internetu i innych środków przekazu.

Za: www.ekai.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda