Home WiadomościZ kraju Tarnów: nowoczesne oratorium przy kościele księży filipinów

Tarnów: nowoczesne oratorium przy kościele księży filipinów

Redakcja

To miejsce, gdzie mogą się odbywać koncerty, spektakle, projekcie filmowe, warsztaty i spotkania. Przy kościele księży filipinów w Tarnowie powstało nowoczesne oratorium. Dzięki unijnej dotacji możliwy był remont generalny ponadstuletniego budynku. Powstały też nowe przeszklone wnętrza. Prace rozpoczęły się w 2018 roku. Dziś odbyło się uroczyste otwarcie obiektu.

Jak mówi ks. Mateusz Kiwior z Kongregacji Oratorium św. Filipa Neri w Tarnowie, koordynator projektu, zaniedbamy obiekt przywrócono do życia. W ramach rewitalizacji odnowiono i nadano nowe funkcje budynkowi, który już istniał, czyli oratorium, a za nim powstała nowa, nowoczesna przestrzeń w formie sali konferencyjnej i antresoli, która jest używana przez placówkę wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży.

W planach są m.in. bezpłatne warsztaty związane z ekologią, robotyką, fotografią, tańcem. Oratorium dysponuje nowoczesnym sprzętem. Odbywają się tutaj próby dwóch chórów. – Dbamy o rozwój talentów – podkreśla ks. Kiwior.

– W lipcu rozpoczęliśmy projekt ‘Dzielnia talentów’. Skierowany jest do młodych i starszych, którzy robią coś ciekawego i potrzebują do tego przestrzeni. Udostępniamy ją, mamy dobre wyposażenie, na którym można pracować, a w zamian te osoby prowadzą bezpłatne warsztaty – podkreśla.

Wartość projektu to prawie 8 mln zł. Dofinansowanie z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego wynosi ponad 4,5 mln zł. W powstaniu tego miejsca pomogli też parafianie i sympatycy, którzy chodzą do kościoła księży filipinów.

eb / Tarnów
KAI

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda