Home WiadomościZ kraju Tarnowskie Góry: Rekolekcje Salezjanów

Tarnowskie Góry: Rekolekcje Salezjanów

Redakcja

„Nie wiem, czego się spodziewać” – brzmiała odpowiedź większości współbraci salezjanów, którzy przyjechali na rekolekcje odbywające się w Tarnowskich Górach w dniach 12-17 listopada 2018 r.

Osoba prowadzącego rekolekcje – Ojca Antonello Cadeddu – inspirowała do refleksji nad działaniem Ducha Świętego oraz do podjęcia trudu zrewidowania własnego życia duchowego.

Pierwsze dwa dni rekolekcji poprowadził ks. Remigiusz Recław – jezuita, który z niezwykłą szczerością i prostotą dzielił się z uczestnikami doświadczeniem duszpasterskim, nowymi formami wychodzenia do ludzi w codziennej posłudze oraz przemyśleniami na temat praktyki rad ewangelicznych. Dzięki warsztatowej formie tej pierwszej części mogliśmy zbudować wspólnotę zaufania oraz dzielić się radościami i porażkami w swojej osobistej posłudze.

W środę pod przewodnictwem Ojca Antonello ćwiczenia duchowe przybrały inną formę. Z radością (wyrażaną przez dowcip opowiadany na początek każdej konferencji) malował on przed nami obraz służby kapłańskiej, której celem jest dawanie duchowych darów wiernym. Ojciec rozumiał posługę w naszym zgromadzeniu, gdyż wychował się w parafii salezjańskiej i doświadczenie charyzmatu księdza Bosko było w nim żywe. Opowiadał o swej misji w slumsach Brazylii – wśród narkomanów, gangsterów i osób zdeprawowanych – a jednocześnie pokazywał jak budować jedność z Trójcą Świętą oraz ze wspólnotą kapłanów i braci. Uczył nas, jak modlić się za osoby potrzebujące uzdrowienia wewnętrznego oraz dzielić się miłosierdziem samego Boga. Jednocześnie poświęcał wiele czasu pomiędzy konferencjami, Eucharystią, liturgią godzin i wspólnymi modlitwami na indywidualną modlitwę wstawienniczą z konkretnym salezjaninem, który do niego przychodził. Ważnym i pięknym momentem tych rekolekcji była również modlitwa wstawiennicza salezjanów za siebie nawzajem, która umocniła nas i pozwoliła doświadczyć bliskości Pana.

Rekolekcje zakończyły się w sobotę 17 listopada, gdy podczas Eucharystii (zamiast kazania) mogliśmy podzielić się świadectwami wielkich dzieł Bożych, jakie dokonały się w nas podczas tego spotkania. Ponowiliśmy również naszą profesję zakonną, poprzez którą kiedyś na zawsze oddaliśmy się Bogu. To był błogosławiony czas! Niech jego owoce trwają jak najdłużej.

W rekolekcjach brało udział siedmiu współbraci z Inspektorii Pilskiej.

Za: pila.salezjanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda