Home WiadomościZ kraju Tegoroczny Odpust Kalwaryjski w okrojonej formie

Tegoroczny Odpust Kalwaryjski w okrojonej formie

Redakcja

W związku z tym, że pandemia koronawirusa wciąż nie ustaje, tegoroczny Wielki Odpust w Kalwarii Pacławskiej odbędzie się w okrojonej formie, aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa dla pielgrzymów.

Ze względu na to, że miejscowa wspólnota zakonna została objęta kwarantanną i odizolowana, opieka duszpasterska nad wiernymi została powierzona franciszkanom z innych klasztorów. Bracia w kwarantannie nie będą mieli żadnej styczności z pielgrzymami i z pozostałymi zakonnikami.

Wszystkie msze św. i nabożeństwa będą celebrowane tylko na zewnątrz świątyni, przy Domku Matki Bożej i przy Jej Grobie. Kościół będzie otwarty w godzinach 6.00-23.00 i udostępniony będzie jedynie na modlitwę przed cudownym obrazem Matki Bożej przy ograniczonej liczbie wchodzących.

Franciszkanie w tym roku nie będą organizować żadnych wspólnych dróżek ani procesji.

Dom Pielgrzyma z jadłodajnią będą zamknięte dla pątników.

Franciszkanie opracowali procedury, które mają pomóc w bezpiecznym pielgrzymowaniu do sanktuarium, zgodne z obowiązującymi wymaganiami sanitarnymi. Pątnicy powinni mieć ze sobą maseczki ochronne. Przed wejściami do kościoła ustawione są pojemniki z płynem dezynfekującym do rąk. Każdego dnia dokonywana będzie bieżąca dezynfekcja kościoła: szczególnie ławek, kratek konfesjonałów, poręczy i innych powierzchni dotykowych. Kapłani przed udzielaniem Komunii Świętej dezynfekują swoje dłonie.

Organizatorzy odpustu apelują do wiernych, aby ci, którzy mają jakiekolwiek niepokojące objawy (gorączka, suchy kaszel, trudności w oddychaniu, utrata smaku lub węchu itd.) albo mieli styczność z chorymi na koronawirusa, nie przyjeżdżali do Kalwarii Pacławskiej, a jedynie łączyli się duchowo za pośrednictwem Radia Fara (www.przemyska.pl/transmisje).

Poniżej publikujemy zmodyfikowany program tegorocznego odpustu kalwaryjskiego.

jms / franciszkanie.pl

program

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda