Home WiadomościZ kraju Teledysk o ks. Marku Rybie Rybińskim SDB

Teledysk o ks. Marku Rybie Rybińskim SDB

Redakcja

3 lutego 2012 roku w studiu Telewizji Polskiej w Lublinie odbyło się nagranie teledysku do piosenki pt. “Ryba – My tacy nie jesteśmy!” mówiącej o polskim misjonarzu ks. Marku Rybińskim SDB zamordowanym 18 lutego 2011 roku w Tunezji.

Nie, my tacy nie jesteśmy! – tak brzmi refren piosenki opowiadającej o dramatycznej i męczeńskiej śmierci młodego salezjanina – ks. Marka Rybińskiego. Słowa tekstu zostały zaczerpnięte z transparentów i okrzyków Tunezyjczyków, którzy po śmierci ks. Marka wyszli na ulice miasta, w którym pracował. 18 tysięcy muzułmanów skandowało: “My tacy nie jesteśmy!” – pokazując światu, że nie chcą mieć nic wspólnego z fundamentalizmem islamskim.

Piosenkę skomponował rokowy zespół Porozumienie, który do współpracy zaprosił raperów z formacji FPS – Full Power Spirit. Nagrania teledysku trwały ponad 10 godzin. Oprócz zespołów w zdjęciach wzięło udział 40 statystów z różnych lubelskich środowisk. Za kamerami stanęli operatorzy: Maciej Kazimierski i Krzysztof Hołubowicz, a montażem i opieką reżyserską zajęli się Tadeusz i Joanna Sosnowscy z TVP Lublin.

Za: www.pila.salezjanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda