Home Rok Życia KonsekrowanegoRok Życia Konsekrowanego w Diecezjach Toruń: Dzień Życia Konsekrowanego

Toruń: Dzień Życia Konsekrowanego

Redakcja

Ci, którzy idą za Jezusem są solą ziemi i światłem świata” – powiedział bp Andrzej Suski podczas Mszy św. w diecezjalnym sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W uroczystych obchodach Dnia Życia Konsekrowanego uczestniczyły osoby konsekrowane ze zgromadzeń zakonnych żeńskich i męskich z całej diecezji, wdowy konsekrowane, kapłani diecezjalni, seminarzyści i wierni świeccy.

Nasze obchody rozpoczęły się już od godziny 7.00 gdzie część naszych Zgromadzeń rozstawiła swoje stoiska w Kaplicy Szkolnej u Ojców Redemptorystów, prz Kościele parafialnym Św. Józefa w Toruniu. Tam Siostry i Bracia zakonni czekali na wiernych wracających z pierwszej Mszy Św. Służyliśmy w tym dniu ludziom gotowi do spotkania, rozmów, wspólnego dzielenia się życiem konsekrowanych, charyzmatem i duchowością – rozdając obrazki, foldery i charakterystyczne przedmioty naszych wspólnot. Była tez możliwośc nabycia pozycji książkowych zwiazanych z tematyką życia zakonnego i naszych poszczególnych „specjalności duchowych”. Przy okazji miłe pogawedki przy kawie i ciastku ośmielały ludzi, którzy mieliszansę poznać wszystkie Zakony i Zgromadzenia w naszej Diecezji. Po Uroczystej Mszy Św. na której odnowiliśmy przyżeczenia, jeszcze liczniej zgromadzeni – udaliśmy się na wspólny obiad i w dalszym ciągu na spotkania z ludźmi, którzy chcieli nas bliżej poznać. Dużo radości i rozmów. czuło się atmosferę wyzwania jakie kieruje do nas Ojciec Święty Franciszek: „wyjścia” i „otwarcia”. Tak słuzyliśmy do ostatniej Mszy Św. tego dnia,  chwaląc Pana za wielkie rzeczy, które nam uczynił.

S. Katarzyna Mierzejewska SM

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda