Home WiadomościZ kraju Toruń: rozbudowa Szkół Salezjańskich

Toruń: rozbudowa Szkół Salezjańskich

Redakcja

To, o czym wielu od dawna mówiło, stało się faktem. Symboliczna „pierwsza łopata” pod przyszłą budowę została wbita przy okazji uroczystego zakończenia roku szkolnego 2017/18, czyli dokładnie 22 czerwca 2018 r.

Tego symbolicznego gestu rozpoczęcia budowy dokonali kolejno po sobie: Ksiądz Dyrektor Mariusz Witkowski, dk. Waldemar Rozynkowski, koordynator lokalnej wspólnoty Salezjanów Współpracowników oraz p. Tomasz Radkiewicz, przewodniczący Rady Rodziców.

Faktyczne prace rozpoczęły się na początku lipca, a ich efekty po trzech miesiącach są znaczące i cieszą oko. W czasie wakacji rozpoczęły się prace związane z wykopem pod fundamenty, zalano ławy i postawiono pierwsze ściany fundamentów. Rozebrano wejście do gimnazjum oraz kostkę z placu i część chodników. Wykonano przecisk pod przyłącze wody i ułożono kabel pod przyłącze elektryczne oraz zainstalowano ogrodzenie placu budowy. Natomiast już w połowie września zaczęły się wznosić pierwsze ściany przyszłego budynku szkoły. 

To dopiero początek prac budowlanych, których koniec trudny jest do przewidzenia ze względu na warunki atmosferyczne. Jednak należy założyć, że nowe sale lekcyjne będą gotowe do użytku we wrześniu 2019 roku.

ks. Bartłomiej Chmielewski SDB

Za: pila.salezjanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda