Home WiadomościZ kraju Triduum odpustowe ku czci Nawrócenia św. Pawła Apostoła

Triduum odpustowe ku czci Nawrócenia św. Pawła Apostoła

Redakcja

„Moje serce jest przepełnione wdzięcznością i radością za ten „dar z nieba”, pozwalający Zgromadzeniu Misji i całej Rodzinie Wincentyńskiej świętować przez cały rok 2017 rocznicę 400 lat charyzmatu wincentyńskiego, który pozostawił tak głębokie ślady bezwarunkowej miłości Jezusa w świecie w ciągu minionych 400 lat i nadal to czyni!” Pisze Ojciec Generał.

Polska Prowincja Zgromadzenie Misji i Rodzina Wincentyńska w Polsce rozpoczęła od mszy radiowej w kościele św. Krzyża w Warszwawie. Której przewodniczył i wygłosił kazanie ks. Paweł Holc CM rektor Instytutu Teologicznego w Krakowie. Ale jest jedna data, która jest źródłem, przyczyną świętowania, początkiem „drogi św. Wincentego a Paulo”, początkiem charyzmatu wincentyńskiego: 25 stycznia 1617 – miejscowość Folleville we Francji.

Triduum odpustowym ku czci Nawrócenia św. Pawła, które zainaugurowało Jubileusz 400-lecia wincentyńskiego charyzmatu odbyło się w kościele Księży Misjonarzy pod wezwaniem Nawrócenia św. Pawła apostoła w Krakowie. W pierwszym dniu Mszę Świętą na rozpoczęcie Jubileuszu, przewodniczył ks. bp. Damian Muskus, a towarzyszł mu chór Sióstr Miłosierdzia i kleryków ze Seminarium Księży Misjonarzy.  Po mszy św. uroczystego otwarcia wystawy „Realizacja powołania w Rodzinie Wincentyńskiej” w dniu 23 stycznia 2017 roku dokonał bp Damian Muskus.  W drugim dniu Mszę Świętą z udzieleniem święceń diakonatu, przewodniczył ks. bp Paweł Socha CM. W uroczystość Nawrócenia św. Pawła, Mszę Świętą w intencji Rodziny Wincentyńskiej, przewodniczył ks. abp Salvatore Pennacchio,Nuncjusz Apostolski w Polsce, a po mszy świętej odbył się Jubileuszowy Koncert, Chóru Mariański pod dyrekcją p. Jana Rybarskiego. Chór wkonał utwory kompozycji ks. Wojciecha Kałamarza CM, p. Jana Rybarskiego i p. Henryka Nawotki.

Więcej (zdjęcia) na: www.misjonarze.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda