Home WiadomościZ kraju Trzeba nam zatem głosić to Imię – Warsztaty Muzyki Liturgicznej w Kalwaryjskim Sanktuarium

Trzeba nam zatem głosić to Imię – Warsztaty Muzyki Liturgicznej w Kalwaryjskim Sanktuarium

Redakcja

Od piątku do niedzieli w naszym sanktuarium odbywały się warsztaty muzyki liturgicznej, które poprowadził Paweł Bębenek. Wzięło w nich udział 90 śpiewaków z całej Polski. Tematem spotkania były słowa Najświętsze Imię Jezus.

Wydarzenie było nie tylko okazją doskonalenia techniki wokalnej, interpretacji utworów, ale też spotkaniem z Bogiem na modlitwie. Rozpoczęło się od przygotowania Liturgii Godzin na te dni i konferencją. Po pierwszej próbie uczestnicy modlili się Godziną Czytań w Kościele Ukrzyżowania, której przedłużeniem była adoracja Najświętszego Sakramentu do północy.

Przez całą sobotę śpiewacy przygotowywali oprawę muzyczną niedzielnej Eucharystii. Wieczorem odbyło się nabożeństwo ku czci Imienia Jezus. Punktem kulminacyjnym był udział w niedzielnej Mszy Świętej w bazylice, podczas której chór pod batutą Pawła Bębenka animował śpiew.

Uczestnicy i prowadzący nie kryli, że czas spędzony na modlitwie śpiewem był wielkim doświadczeniem wiary i działania Pana Boga. Pomagał im w tym pasyjny charakter sanktuarium oraz piękno muzyki. Organizatorem warsztatów było Sanktuarium Pasyjno – Maryjne oraz Wyższe Seminarium Duchowne OO. Bernardynów przy wsparciu Sekretariatu Dzieł Bernardyńskich Opus Bonum

Biuro Prasowe Sanktuarium
Foto: o. Alojzy Garbarz

„Trzeba nam zatem głosić to Imię, aby świeciło, a nie pozostawało w ukryciu.
Nie może być jednak głoszone zbrukanym sercem i nieczystymi wargami.
W wybranym naczyniu przechowywać je należy i stamtąd wydobywać”.

Św. Bernardyn ze Sieny

Za: kalwaria.eu

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda