Home WiadomościZ kraju Trzeci tom powieści o. Zdzisława Kijasa już wkrótce!

Trzeci tom powieści o. Zdzisława Kijasa już wkrótce!

Redakcja

Perły i plewy” to tytuł trzeciego tomu powieści o wyjątkowych kobietach XIX wieku autorstwa o. Zdzisława Kijasa. Akcja książki rozgrywa się w śląskiej Nysie w przeciągu trzech dni, między 15 a 17 listopada 1872 roku.

Wstępem do nich jest śmierć Marii Luizy, która umiera wieczorem poprzedniego dnia, zakończeniem natomiast chrzest Anastazego, syna Anny i Fryderyka, który ma miejsce w zakrystii nyskiego kościoła pod wezwaniem świętego Jakuba, po upływie „trzech dni”.

W tym krótkim czasie ma miejsce bardzo wiele ważnych wydarzeń. Niektóre z nich są wręcz kluczowe dla przyszłości bohaterów. Oprócz postaci już znanych z poprzednich tomów: Tam, gdzie rodzi się życie i Nawet szarość jaśnieje, w powieści Perły i plewy pojawiają się nowe twarze i nowe historie ludzi, nierzadko bardzo podobne do tych przeżyć, których doświadczamy osobiście lub o których mówią inni, czy to osoby duchowo nam bliskie, czy też emocjonalnie odległe. Wiele z postaci niniejszej powieści, które, mniej lub bardziej przypadkowo, znalazły się w tym samym miejscu i czasie, w wyniku różnych sytuacji, zmuszonych zostało do poważnej konfrontacji ze swoją przeszłością, nierzadko trudną, wstydliwą, bolesną… i podjęcia ważnej decyzji związanej z teraźniejszością. To właśnie od sposobu rozwiązywania problemów z przeszłości i postawy przyjętej w teraźniejszości, zależne jest odpowiednie kształtowanie swojej przyszłości.

Książka dostępna w przedsprzedaży w sklepie internetowym Wydawcy: WYDAWNICTWO FRANCISZKANÓW BRATNI ZEW. Tylko teraz specjalny rabat -40%!!!

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda