Home WiadomościZ kraju Tuchów: Siostry Józefitki dziękują

Tuchów: Siostry Józefitki dziękują

Redakcja

W Domu Pogodnej Jesieni w Tuchowie nie ma nowych zachorowań na COVID-19. Przybywa ozdrowieńców. Siostry józefitki, które prowadzą placówkę dziękują wszystkim za modlitwę i wsparcie materialne. 

Wszystkie ostatnie testy wykonane u pensjonariuszy i opiekunów są ujemne. Zakażone siostry i pensjonariusze przebywają w szpitalu lub w izolatorium i wracają do zdrowia. Do Domu Pogodnej Jesieni wróciła większość pracowników. Są też nowe siostry wolontariuszki. Placówkę opuściło trzech braci kapucynów z Prowincji Krakowskiej i ratownik medyczny Paweł Jankowski, który kierował zespołem w najtrudniejszym okresie.

„Nasz ratownik mówił, że bitwę wygraliśmy, ale wojna z niewidocznym wrogiem nadal trwa. Odkażanie, dezynfekcja, ozonowanie – to codzienność naszego domu” – mówi siostra Antonia Piekarz, przełożona prowincjalna Zgromadzenia Sióstr Świętego Józefa Prowincji Tarnowskiej.

Siostra Antonia dziękuje ekipie, która w dzień i w nocy pracowała w placówce w najtrudniejszym czasie walki z koronawirusem. Długa jest także lista osób, które wsparły placówkę. To m.in. służby wojewody, samorządy, parafie, Caritas, PCK, zgromadzenia zakonne, firmy, osoby prywatne. Pomogli też młodzi z KSM oraz maturzyści z Tarnowa.„Dziękujemy ludziom dobrej woli za wyobraźnię miłosierdzia” – dodaje józefitka. Siostra dziękuje także mediom. „Przez media popłynęła prośba o pomoc i ten apel spotkał się z dużym odzewem ludzi ” – dodaje.

Dom Pogodnej Jesieni w Tuchowie wsparli również maturzyści III LO w Tarnowie. Klasa III H przekazała placówce prawie 500 zł, bo taka suma została uczniom na koniec roku szkolnego. „To była nasza wspólna decyzja” – mówi Grzegorz Jagiencarz, przewodniczący klasy. „Jeżeli pomagamy, to ten ktoś ma lżej i my też możemy zobaczyć jak to owocuje. Warto wierzyć w ludzi i warto pomagać. Mimo że jest ciężko i pod górkę warto wierzyć, że będzie lepiej” – podkreśla.

W Domu Pogodnej Jesieni przebywa obecnie 35 pensjonariuszy. Zapasy fartuchów ochronnych, maseczek i rękawiczek szybko ubywają, bo potrzeby są duże. Dotyczy to także środków do dezynfekcji.

Siostrom i ich podopiecznym można pomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na konto Fundacji Dzieło Miłosierdzia św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego, która działa przy DPJ Tuchów z dopiskiem: „Darowizna – epidemia”: 13 2030 0045 1110 0000 0258 0750.

Przez tpay – klikając na link: https://dpjtuchow.pl/darowizny/

Za: www.diecezja.tarnow.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda